Вечір камерної музики на сцені філармонійного центру
Неймовірна творча колабораціядвох прославлених академічних колективів Чернігівського обласного філармонійного центру - симфонічного оркестру «Філармонія» (художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) та камерного хору ім. Дмитра Бортнянського (художній керівник та головний диригент Іван Богданов) –подарувала поціновувачам камерної музики чудовий вечір.
26 лютого 2023 року на головній музичній сцені Чернігова відбувся концерт, який надовго залишиться в пам’яті слухачів, як потужний емоційний заряд, який вони отримали від блискучого виконання творів Георга Фрідріха Генделя, Шарля Гуно та Антоніо Вівальді.
У першому відділенні концерту у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» (диригент –Михайло Скидан) прозвучали «Соната для флейти та клавесину ля мінор, HWV 362, Op.1 No.4»німецько-англійського композитора Георга Фрідріха Генделята «Маленька симфонія для духових» французького композитора Шарль Гуно. Для обох творів характерні ліризм, виражена образність та наскрізний драматургічний розвиток.
Друге відділення концерту стало справжньою родзинкою усього музичного вечора.Вперше за багато років в єдиному мистецькому проєкті об’єдналисьАкадемічний симфонічний оркестр «Філармонія» (диригент – Михайло Скидан) та Академічний камерний хор ім. Дмитра Бортнянського (диригент – Ігор Найдьон). Відвідувачам філармонійного центру музиканти представили «Духовну кантату «Глорія», RV 589» геніального італійського композитора АнтоніоВівальді – найвизначнішій твір в жанрі християнської духовної музики в музичній спадщині композитора. До 30-х років минулого століття кантата вважалася втраченою і лише випадково була виявлена на монастирському розпродажі в італійському П'ємонті. І в наш час «Глорія» є одним із найчастіше виконуваних музичний християнський творів у світі. Його звучання надихає, вселяє віру в життя та наповнює душу любов’ю. Саме тому виконання цього безсмертного твору на сцені філармонійного центру - фактично на роковини початку Широкої війни - стало символом незламності українців, їхньої віри у перемогу над злом, у торжество життя над смертю. Слухачі стоячи аплодували музикантам і довго не відпускали їх по завершенню концерту...
У «Вечорі камерної музики» взяли участь солісти академічного симфонічного оркестру «Філармонія»: флейтисти Андрій Будзяк, Вікторія Якушева, Павло Шевчук, кларнетисти Дмитро Шевченко таМарина Карпенко, Родіон Тишкевич (фагот), Олексій Слуцький таОлександр Потебня, Сергій Солдатенков (тромбон) та Ольга Шадріна(фортепіано, чембало).
А також солістки академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського: Алла Тарасова (сопрано), Наталія Губко (сопрано), Олена Сєроштанова(сопрано) та ЄлізаветаЛудінова(меццо-сопрано).
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.