Бібліотекарки та учасниці громадських організацій опановували ази інформаційної безпеки
25 жовтня в межах Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності відбулася Zoom-talk "Інформаційна безпека під час війни для громадських організацій Чернігівщини".
Зустріч була ініційована Чернігівською ОУНБ ім. В. Г. Короленка й ГО "Спілка жінок Чернігівщини". Модерувала захід голова Громадського альянсу "Політична дія жінок" Ірина Тишко.
Інформаційна гігієна та кібербезпека в умовах повномасштабної війни, що триває в Україні, – надзвичайно важлива справа. Саме про це й велася розмова під час онлайн-конференції.
Упродовж зустрічі прозвучало чимало практичних життєво необхідних порад від засновниці ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" Оксани Мороз та громадської діячки, координаторки у ВОГО "Волинський пресклуб" Богдани Стельмах.
Пані Оксана розповіла про те, як не стати жертвою ворожої інформаційно-психологічної операції та успішно оволодіти інструментами, що допоможуть викривати фейки. Простіше кажучи – як уникнути впливу російських маніпуляцій, не потрапити на інформаційний "гачок" ворога, навчитися відрізняти правду від брехні.
Громадська активістка, координаторка у ВОГО "Волинський пресклуб" Богдана Стельмах запропонувала до уваги всіх, хто долучився до заходу, дослідження, проведене спільно з медійницями, про місце жінки в інформаційному просторі під час війни, про те, які небезпеки існують наразі для жінок, що таке жіноча солідарність і чому вона важлива під час війни. Пані Богдана закликала жінок до постійної присутності в інформаційному просторі, а також акцентувала увагу на необхідності вживання фемінітивів. Адже це не лише красиво, а ще й підкреслює важливу роль жінки в суспільстві. Дуже тішить зростання частки фемінітивів у медіа – як друкованих, так і онлайнових.
У заході взяли участь бібліотекарки на чолі з директоркою Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інною Аліференко, учасниці ГО "Спілка жінок Чернігівщини" на чолі з почесною головою Іриною Дорожкіною, представниці громад, гості.
Пані Ірина подякувала модераторці за підтримання ідеї проведення такого потрібного заходу, бо в нинішніх непростих умовах дуже важливо убезпечити себе від недостовірної інформації, навчитися не йти на поводу у фейків, що постійно з'являються й розповсюджуються.
Ірина Тишко, у свою чергу, зауважила, що ця зустріч – своєрідний вияв солідарності громадських організацій та спосіб допомогти одна одній у цей непростий час.
Дякуємо модераторці зустрічі, експерткам та учасницям за щире спілкування, корисну інформацію, цікаві запитання. Сподіваємося на подальшу співпрацю.
Останні новини Чернігівщини
Президент України відзначив освітян Чернігівщини напередодні професійного свята. 08:26
Напередодні Дня працівників освіти, Президент України Володимир Зеленський у Сумах зустрівся з педагогами із Чернігівщини, Сумщини, Харківщини та Полтавщини.
«єВідновлення» на Чернігівщині: про практичні аспекти та стан реалізації програми – на брифінгу в ОВА 08:02
З початку реалізації програми «єВідновлення» на Чернігівщині вже нараховано майже півтора мільярда гривень компенсацій.
7 жовтня: цей день в Україні і світі 07:45
ДЕНЬ 957 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 957 RUSSIAN AGRESSION
Про нові підходи до утвердження національної ідентичності — на коордраді в ОДА 12:35
Декомунізація та дерусифікація на Чернігівщині, облаштування музейних експозицій у закладах освіти, заходи національно-патріотичного виховання.
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 05 жовтня 2024 року 12:09
Армія РФ протягом доби 4 жовтня атакувала дві прикордонні громади Чернігівщини.