Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 05:56:33

У Чернігові опановують кімоно та чайну церемонію

14.11.2011   07:10Агенцiя

У Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” експерт японської культури Міяшіро Еміко з Токіо провела майстер-клас з чайної церемонії та одягання японського національного вбрання – кімоно.

Як передає кореспондент УНІАН, моделями для одягання кімоно М.Еміко запросила хлопця та дівчину, які прийшли на майстер-клас, а під час проведення чайної церемонії пригощала чернігівських дітей.

Експерт японської культури розповіла, що традиційне національне вбрання сучасні японці одягають не часто, тому навіть існують фірми, які можуть надати в оренду та допомогти одягнути кімоно. Вона також приділила увагу значенню символів, які прикрашають одяг – квіти хризантем, сливи, знак черепахи. У своєму гардеробі жінка має десять кімоно, частину з яких пошила сама, а деякі отримала у спадок від батьків.

М.Еміко також підкреслила, що поняття “національний костюм” в Японії асоціюється з аристократичною культурою, професійним мистецтвом, на відміну від багатьох європейських країн, де національний одяг є продуктом народної творчості та пов’язується із селянською культурою. У сучасній Японії кімоно коштує близько 1 тис. дол.

М.Еміко продемонструвала у Чернігові спрощену чайну церемонію за правилами школи урасенкі, до якої вона належить. Жінка зауважила, що власне чайна церемонія у Японії багата традиціями, оповита численними легендами і переказами, на думку жителів країни, є мистецтвом життя. “Знання її розцінюється японцями як міра освіченості, це – свідоцтво духовної культури людини”, – зазначила гостя з Японії.

За інформацією вченого секретаря заповідника Сергія Чернякова, візит експерта японської культури до Чернігова відбувся у рамках просвітницької програми “Зустрічі на стародавньому Дитинці”, яку проводить заповідник. Власне ініціатором майстер-класу виступив Українсько-Японський культурний центр (м. Київ), з яким співробітники заповідника підтримують дружні відносини

“Цього року у заповіднику вже були виставки японської культури і гості з Японії приємно вражені інтересом, який виявляють чернігівці, тому вони зацікавлені у співпраці і ми спільно готуємо ще одну виставку”, – сказав С.Черняков.

http://www.unian.net/ukr/news/news-468128.html
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.