У Чернігові опановують кімоно та чайну церемонію
У Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” експерт японської культури Міяшіро Еміко з Токіо провела майстер-клас з чайної церемонії та одягання японського національного вбрання – кімоно.

Як передає кореспондент УНІАН, моделями для одягання кімоно М.Еміко запросила хлопця та дівчину, які прийшли на майстер-клас, а під час проведення чайної церемонії пригощала чернігівських дітей.
Експерт японської культури розповіла, що традиційне національне вбрання сучасні японці одягають не часто, тому навіть існують фірми, які можуть надати в оренду та допомогти одягнути кімоно. Вона також приділила увагу значенню символів, які прикрашають одяг – квіти хризантем, сливи, знак черепахи. У своєму гардеробі жінка має десять кімоно, частину з яких пошила сама, а деякі отримала у спадок від батьків.
М.Еміко також підкреслила, що поняття “національний костюм” в Японії асоціюється з аристократичною культурою, професійним мистецтвом, на відміну від багатьох європейських країн, де національний одяг є продуктом народної творчості та пов’язується із селянською культурою. У сучасній Японії кімоно коштує близько 1 тис. дол.
М.Еміко продемонструвала у Чернігові спрощену чайну церемонію за правилами школи урасенкі, до якої вона належить. Жінка зауважила, що власне чайна церемонія у Японії багата традиціями, оповита численними легендами і переказами, на думку жителів країни, є мистецтвом життя. “Знання її розцінюється японцями як міра освіченості, це – свідоцтво духовної культури людини”, – зазначила гостя з Японії.
За інформацією вченого секретаря заповідника Сергія Чернякова, візит експерта японської культури до Чернігова відбувся у рамках просвітницької програми “Зустрічі на стародавньому Дитинці”, яку проводить заповідник. Власне ініціатором майстер-класу виступив Українсько-Японський культурний центр (м. Київ), з яким співробітники заповідника підтримують дружні відносини
“Цього року у заповіднику вже були виставки японської культури і гості з Японії приємно вражені інтересом, який виявляють чернігівці, тому вони зацікавлені у співпраці і ми спільно готуємо ще одну виставку”, – сказав С.Черняков.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська делегація у Брюсселі: обмін досвідом між українськими та бельгійськими школами ЮНЕСКО 16:27
З 24 по 28 березня представники мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО з України перебувають у Брюсселі в межах програм BeGlobal та BE-Relieve Ukraine, за підтримки бельгійської компанії Enabel.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від благодійників інфузомат та комфортні меблі 15:40
Завдяки сприянню голови правління ГО «Дитячий Фонд Чернігівщини» Валентини Хуторненко, Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від Presidente Crocerossine Santa Fizzarotti інфузомат В.Вraun, призначений для дозованого введення великих об’ємів рідин пацієнтам.
З початку року на Чернігівщині сталося 579 пожеж: про протидію, наслідки та відповідальність – на брифінгу в ОВА 14:17
Останніми роками в Україні та, зокрема, на Чернігівщині спостерігаються значні періоди посухи. Це призводить до збільшення кількості пожеж та розповсюдженню їх на значні території.
Пишіть запити: як начальник Чернігівської військової адміністрації ігнорує Суспільне 13:42
Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський відмовляється від спілкування і коментарів для Суспільне Чернігів, водночас роздає інтерв'ю для інших медіа. Ситуація доходить до абсурду - вже кілька місяців по кожному питанню, яке цікавить журналістів Суспільного, вони пишуть десятки інформаційних запитів відповідно до закону "Про доступ до публічної інформації" і чекають відповіді іноді по 20 днів.
Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0: твій крок назустріч змінам! 12:50
Хочеш навчитися перетворювати свої мрії у реальні зміни? Відчуваєш, що настав час розкрити свій лідерський потенціал? Тоді ми маємо дещо особливе саме для тебе!