Презентація історико-краєзнавчих досліджень Богдана Волошинського "Доля коломийського адвоката", "У борні за чужі ідеали" та "Родина Біберовичів"
9 грудня у читальному залі бібліотеки у межах міжнародної науково-практичної конференції Десяті "Розумовські зустрічі" відбулося засідання клубу "Краєзнавець".

До нас завітав шановний гість з Івано-Франківська, викладач центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, магістр державного управління, член Національної спілки краєзнавців України Богдан Волошинський з презентацією своїх історико-краєзнавчих досліджень "У борні за чужі ідеали", "Доля коломийського адвоката" та "Родина Біберовичів".
Директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук Володимир Бойко на початку заходу представив бурмістра гміни Бжостек (Польща) Войцеха Станішевські, який презентував Ініціативу "Спільна спадщина". Метою Ініціативи є сприяння дослідженню спільних сторінок історії України та Польщі.
Ґрунтовна та цікава презентація історико-краєзнавчих видань "У борні за чужі ідеали" і "Доля коломийського адвоката" Богдана Волошинського викликала щире захоплення присутніх. Адже для більшості справжньою несподіванкою стало зізнання пана Богдана, що головні герої книжок належать до його родини. Він наголосив, що подібні дослідження є спробою зрозуміти та представити історію усієї країни ХХ століття на прикладі історії однієї родини.
Богдан Волошинський подякував адміністрації та колективу бібліотеки за сприяння у презентації і вручив директорці закладу Інні Аліференко примірники книг. Пані Інна щиро подякувала за подарунки і запевнила, що ці видання займуть достойне місце у фонді головної книгозбірні області.
В обговоренні книг взяли участь доцент кафедри всесвітньої історії Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних наук імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Ірина Еткіна, директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич, представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівський області Сергій Бутко.
Справжнім сюрпризом стали композиції класичних та сучасних музичних творів, які на віолончелі виконав директор ГО "Інститут розвитку територій" Юрій Ганущак (м. Київ).
З книжково-інформаційною виставкою "Коломия – Чернігів: відстань, історія, постаті" ознайомила присутніх модератора заходу, завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова.
Ірина Каганова
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.