«МАУГЛІ». Сценічне прочитання «Книги джунглів» чернігівського драмтеатру
Існує безліч незвичайних переказів про життя джунглів, але немає більш дивовижної історії, ніж історія про хлопчика на ім’я Мауглі.

Ця захоплююча розповідь про життя людського дитинчати в джунглях стала джерелом натхнення для створення режисером-постановником Анастасією Кузик власної версії оригінального сценічного прочитання славнозвісної «Книги джунглів» Редьярда Кіплінга.
Так само жахливо, як і для крихітки Мауглі, у вистави ця історія розпочинається зблисками хижих очей у нетрях нічних джунглів, плачем малюка і зловісним гарчанням тигра (невипадково на афіші вистави існує застереження «6+»). Глядачі захоплюються мужністю вовчиці Ракши (арт. Ганна Ярова), яка відчайдушно захищає своє прийомне дитя від кровожерливого Шер-Хана (арт. Євген Бондар) і зазіхань підступного шакала Табакі (арт. Сергій Пунтус). Спостерігаючи за Радою вовчого племені, знайомляться з ватажком зграї Акелою (арт. Дмитро Літашов) та майбутніми вихователями хлоп’яти-Мауглі (арт. Станіслав Аракільян) – мудрим ведмедем Балу (арт. Олександр Манастирський) і спритною пантерою Багірою (арт. Світлана Сурай). З цікавістю стежать за безладом у житті мавпячого племені Бандар-Логів (артисти драми і балету) і втручанням в їхнє існування могутнього велетенського удава Каа (арт. Микола Лемешко). Романтичною ліричною ноткою виникає у житті юнака-Мауглі постать індуської дівчини Мессуа (арт. Катерина Ткачук), від котрої він отримує жаринки «Червоної квітки», за допомогою якої здобуває перемогу над лютим Шер-Ханом. Хвилюючим життєстверджуючим акордом звучить фінальна сцена вистави, де Мауглі-людина прощається зі своїми вчителями і братами-вовками (артисти драми і балету) та вирішує повернутися до людського племені.
Захоплені глядачі дружними оваціями дякували злагодженому акторському ансамблю за талановиту натхненну гру, а потім вітали творчу команду постановників, яких запросили на сцену: режисера Анастасію Кузик, художника-сценографа Максима Лапка, композитора Геннадія Коваля, автора пластичного рішення Тетяну Чичук, постановника сценічних боїв Євгена Бондаря.
Сподіваємось, що нова творча робота шевченківців, оздоблена сучасними музичними ритмами і динамічною хореографією, приверне увагу якнайширшого загалу шанувальників театрального мистецтва. Отже, запрошуємо чернігівців і гостей міста на прем’єрні покази музичної казки «Мауглі» за Р.Кіпрінгом, що відбуватимуться в нашому театрі 26 вересня, 03 і 17 жовтня цього року та упродовж усього театрального сезону.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.