Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:19:43

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

12.06.2021   19:51Агенцiя

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

 

“Сіверські музичні вечори” відновилися дуже потужно. Так, ім’я Андрія Савчука добре відоме вітчизняним (і не тільки) шанувальникам музики. Заслужений діяч мистецтв України Андрій Савчук – частий і бажаний учасник симфонічних проєктів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. У перший день літнього продовження ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики “Сіверські музичні вечори” під його орудою Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” представив глядачам свою програму. “З оркестром “Філармонія” мені завжди дуже легко працюється: прекрасні музиканти, з якими нема жодних творчих проблем”, - каже Андрій Савчук.

Зі сцени філармонійного центру прозвучали два величних твори Людвіга ван Бетховена — Концерт №3 для фортепіано з оркестром до мінор і Симфонія №7 ля мажор.

Концерт №3 для фортепіано з оркестром до мінор вважається першим фортепіанним концертом Бетховена, в якому повною мірою проявилася його творча індивідуальність. Весь концерт — прояв драматичного конфлікту, протистояння пристрастей і ліризму, пафосу боротьби і поетичності. Ці особливості Концерту №3 підкреслив соліст — молодий, але вже добре відомий київський піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Владислав Назаренко. “Владислав Назаренко – прекрасний музикант, який привніс дуже багато цікавого у трактування третього концерту”, - це слова засновника і художнього керівника “Сіверських музичних вечорів”, головного диригента оркестру “Філармонія”, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача. За словами ж піаніста, це дуже характерний твір для творчості Бетховена, певним чином, його візитівка. “Цей концерт відображає риси Бетховена як композитора, - зазначає пан Владислав. - Йому притаманні і віртуозність, і глибина концепції, а неймовірно красива повільна друга частина відкриває ліричну сторону Бетховена”.

Про представлену у другій частині фестивального концерту Симфонію №7 ля мажор сам композитор казав: “Серед кращих моїх творів я з гордістю можу вказати на ля-мажорну симфонію”. Симфонія №7 і донині один з найпопулярніших творів Бетховена, що засвідчила та теплота, з якою чернігівські глядачі зустріли її виконання на фестивалі “Сіверські музичні вечори”.

“Кажуть, той, хто не продиригував всі симфонії Бетховена, не може себе вважати причетним до мистецтва диригування, - жартує Андрій Савчук. - Так вийшло, що чотири симфонії я продиригував у Чернігові. Тому сьогоднішній виступ для мене – дуже знаковий, це можливість відчути, що таке симфонічне диригування. У кожного диригента є своя інтерпретація цього твору, і я спробував показати людям своє бачення”.

На фестивальному концерті був присутній голова Національної всеукраїнської музичної спілки академік Євген Савчук Герой України, народний артист України, художній керівник та головний диригент Національної заслуженої академічної капели “Думка”.

Наступний концерт в рамках фестивалю – 17 червня. У концертному залі Чернігівської музичної школи №1 ім. С.Вільконського свою програму представить всесвітньо відомий український піаніст Антоній Баришевський.

 

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.