Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 18:37:49

Новий туристичний маршрут і сайт "Чернігівський модерн" презентували сьогодні в Чернігові

31.12.2020   13:38Агенцiя

Його розробка тривала в рамках проєкту «Час нових історій». Він стартував торік і був присвячений Козельцю з його бароковою історією.

Цього року ГО «Київ-Тампере» разом зі своїм партнером - ГО «Простір вільної освіти» за підтримки Українського культурного фонду звернули увагу на модернові родзинки півночі Чернігівщини.

Учасники прес-конференції, що відбулася 30 грудня в Чернігові, першими пройшли маршрутом "Чернігівський модерн" – поки що віртуально. Побачили, що сайт містить загальну карту та опис маршруту, а також сторінки, присвячені окремим будівлям. Загалом це сім пунктів – сім будівель і індивідуальні сторінки, що їм присвячені, - з описом, аудіогідом, відеонарисом і добіркою фото.

- Ми пропонуємо містянам та гостям Чернігова індивідуальний туристичний маршрут історичним центром, що об’єднує сім будівель - від найбільш відомої пам'ятки північного модерну — Дворянського земельного та селянського поземельного банку (нині це обласна бібліотека ім.В.Короленка) — до найзагадковішого дива дерев'яного модерну — житлового будинку на вул. Академіка Павлова, 9, - розповідає віце-президентка ГО "Київ-Тампере", речниця проєкту Світлана Романченко. – Адже історія Чернігова – це не лише храми та монастирі, це ще й насичений і яскравий «губернський період».

Президент ГО "Київ-Тампере", керівник проєктів, що здійснюються за фінансової підтримки Українського культурного фонду, Андрій Науменко розповів, що через пандемію та карантинні обмеження ініціатори проекту «Час нових історій» перенесли частину запланованих заходів на більш слушний час. «Ми щиро вдячні за підтримку Українському культурному фонду, без якого "Час нових історій" у Чернігові цього року не зміг би навіть стартувати. Інституційна підтримка УКФ дуже важлива для нас, тому що надала нам нового імпульсу», - зазначив громадський діяч.

- Для мене проєкт "Час нових історій" в Чернігові - про те, що навіть недавня історія може бути цікавою, загадковою, джерелом легенд та містифікацій. Це особливо актуально у місті з багатою давньою історією, - зазначає Світлана Романченко. - Ми намагаємося звернути увагу на нові історії та нові можливості. З іншого боку, цей проєкт про доступність. У часи, коли можливості подорожувати скоротилися, ми відкриваємо для наших користувачів те, що знаходиться зовсім поряд. Це можливість побачити знайомі місця з нової точки зору. Це виклик обмеженням.

Кандидат філософських наук, заступник декана архітектурного факультету КНУБА, заступник голови ГО "Простір вільної освіти" Костянтин Покотило розповів присутнім, що «модерн – це узагальнююче поняття, яке характеризує емансипацію людини до стану особистості». Найбільш влучно про це написав Іммануїл Кант. Він назвав модерн просвітництвом: «Просвітництво – це вихід людини із стану неповноліття, у якому вона знаходиться з власної провини. Неповноліття - це нездатність користуватись власним розумом без керівництва зі сторони когось іншого…».

Цю думку продовжує голова ГО "Простір вільної освіти", митець, викладач Київського національного університету будівництва та архітектури, дизайнер проєкту Ігор Творонович: "Фокус проєкту був і залишається на ідеї просвітництва. На мою думку, "Час нових історій" - це про пошук нових методів просвіти та комунікації». Торік це був формат фестивалю у Козельці, тепер - онлайн-платформа із мультимедіа.

- Ми намагались побачити та розкрити нові грані Чернігова модернового, які не були чітко артикульовані раніше, - зазначив Ігор Творонович. - Лейтмотивом є залучення до діалогу на тему культури та суспільного буття більшої кількості учасників/иць різноманітних соціальних груп та громад за допомогою різних форм та методів спілкування. Саме тому ми намагаємося використовувати елементи універсального дизайну, доступності.

"Незважаючи на низьку обізнаність широкого загалу про особливості та внесок модерну в культурні процеси на території України, в нашій країні достатньо ентузіастів-дослідників цього напрямку, - вважає Сергій Дубина, куратор проєкту. - Сподіваюсь, наш проєкт зможе підвищити зацікавленість модерном як культурним напрямком. А обізнаність та популяризація, в свою чергу, допоможуть зберегти унікальні надбання доби модерну».

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини