Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 18:49:00

Книги з історії українського Донбасу представили у бібліотеці ім. М. Коцюбинського

02.03.2020   12:22Агенцiя

«Ці книги створені людьми, які вірять в Україну. Вони про те, що на Донеччині й Луганщині немає і ніколи не було ніяких «русских земель», – зазначив під час презентації радник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Віктор Литвінов.

Книги із серії «Літопис українського Донбасу» – це унікальний проєкт, у якому представлені документальні матеріали, фотографії, які висвітлюють маловідомі широкому загалу сторінки історії Донбасу.

«Донбас це невід’ємна частина України і була такою дуже давно. Вихідці з Донеччини та Луганщини брали активну участь у визвольних змаганнях 1917 – 1921 років. В уряді УНР, серед вищих військових чинів української армії, було чимало вихідців з Донбасу. Герой бою під Крутами – Семен Лощенко – теж вихідець із Донбасу», – розповідає упорядник видання, голова правління громадської організації «Українська ініціатива» Юрій Косенко.

У книзі представлені документи про репресії в Бахмуті та насильницьке встановлення радянської влади на Донбасі, спогади грека-комуніста Івана Стріонова, який описує репресії проти української та грецької інтелігенції та інші злочини тоталітарного режиму, інші документи, які руйнують стереотипи про «ісконний русский мір» на Донбасі. Окремий блок – «Розстріляне Відродження» розповідає про репресованих митців регіону.

Ще одне цікаве видання – «Марко Желізняк. Фотолітопис». Марко Желізняк, фотограф-аматор, звичайний селянин з Донеччини. На його знімках без прикрас, в усій страшній правді постає колективізація, голод, розкуркулення. Також у книзі вміщений щоденник Желізняка.

Фотоальбом «Незнаний Донбас» – це вже не історія, а сучасність Донеччини та Луганщини. У книзі два блоки: природа та український простір.

«Ми хотіли показати, що Донбас це не лише шахти й сєпари. Донбас – це надзвичайно мальовничий край. Це кам’яні баби в степу, це прадавні могили, це козацька земля», – говорить Юрій Косенко.
З усіма книгами можна ознайомитися в бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Чернігівська міська централізована бібліотечна система

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини