Відбулася презентація книги "Чернігівські силуети" Людмили Студьонової
27 лютого у читальному залі ОУНБ ім. В. Г. Короленка в рамках чергового засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація книги "Чернігівські силуети" нашої колеги, людини енциклопедичних знань, краєзнавця, бібліографа, що працює у бібліотеці вже понад 50 років, заслуженого працівника культури України Людмили Студьонової.

З виходом ювілейної, десятої книги авторку тепло привітала директорка бібліотеки Інна Аліференко. Вона наголосила, що вважає Людмилу Валентинівну своїм наставником у професійній сфері, щиро побажала їй подальших творчих досягнень на ниві бібліотечного краєзнавства.
Людмила Студьонова, яка була з нами на скайп-зв'язку, розповіла, що "Чернігівські силуети" – це збірка статей краєзнавчої тематики, опублікованих нею протягом останніх 25–30 років у місцевих періодичних виданнях, наукових збірниках. Нариси знайомлять з малодослідженими, неоднозначними та цікавими сторінками історії регіону, діяльністю відомих людей на теренах Чернігівщини і України. Вона щиро і сердечно подякувала підприємцю і меценату, який розуміє важливість та потрібність історико-краєзнавчих видань Володимиру Хоменку за фінансову допомогу у виданні книги.
Душевно, щиро та тепло вітали авторку з виходом книги співробітник Українського інституту національної пам'яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець, доцент кафедри філософії та культурології Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, доктор філософських наук Андрій Царенок, директор Державного архіву Чернігівської області Раїса Воробей, відома чернігівська журналістка Тетяна Миргородська, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України Андрій Курданов, кандидат історичних наук Тамара Демченко, співробітник архіву Управління СБУ в Чернігівській області Тетяна Гапієнко та інші.
Підприємець, науковець і меценат Володимир Хоменко наголосив на важливості підтримки краєзнавчих досліджень і побажав Людмилі Студьоновійподальших цікавих пошуків та цінних історичних знахідок. Зауважимо принагідно, що частину накладу книги "Чернігівські силуети" пан Володимир передав для бібліотек області.
Підбив підсумки засідання клубу "Краєзнавець", його президент, голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко. Він подякував Людмилі Студьоновій за багаторічну співпрацю і підкреслив, що її краєзнавчі студії, як і бібліографічна діяльність, стануть у нагоді багатьом поколінням дослідників історії нашого краю, мистецького та літературного життя на Чернігівщині, сприятимуть подальшому розвиткові гуманітарної науки в Україні.
З книжково-ілюстративною виставкою "Краєзнавчі студії Людмили Студьонової" присутніх ознайомила модератор заходу, завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.