260-річчя собору Різдва Богородиці відсвяткували в Козельці
Урочистий молебень та панихида, спецпогашення марки і конверта, а також наукова конференція – такі заходи відбулися вчора в Козельці. Відсвяткувати 260-річчя собору Різдва Богородиці та вшанувати Наталію Розумовську зібралися козельчани в соборі, побудованому на кошти графині.
Взяти участь у заходах з Відня приїхав нащадок останнього гетьмана України Кирила Розумовського – граф Олександр Розумовський. З нагоди свята він привіз у подарунок для собору ікону "Успіння Пресвятої Богородиці".
Літургія відбулася за участю архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія. А після служби біля храму почесні гості, представники місцевої влади, чернігівського земляцтва у Києві та науковці гуртом погасили блок марок та конверт із зображенням собору. Свій підпис на конверті також поставив і граф О.Розумовський.
На науковій конференції, яка завершила урочистості, було презентовано книгу „Собор Різдва Богородиці в Козельці”
Автори книги – Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідники „Чернігів стародавній” Андрій Курданов, заступник директора з наукової і культурно-просвітницької роботи НАІЗ „Чернігів стародавній” Алла Доценко, старший науковий співробітник відділу науково-фондової діяльності Олена Ванжула, директор музею родини Розумовських Світлана Кійкова та фотохудожник Микола Турчин.
У книзі розповідається про історію Козельця та його пам’яток, історія родини Розумовських і будівництва собору Різдва Богородиці, про ікони унікального іконостасу храму. Ця книга продовжила серію видань про пам’ятки архітектури національного значення.
Довідка: Собор Різдва Богородиці у Козельці споруджено у 1752—63 роках на замовлення графині Наталії Розумовської (Розумихи, матері Олексія та Кирила Розумовських) архітекторами Іваном Григоровичем-Барським та Андрієм Квасовим — на знак подяки Богові за щасливу долю синів замовниці. Під час другої Світової Війни в Соборі знаходився табір для військово-полонених та конюшня. За часів СРСР собор було реставровано у 1961—82 роках.
Шевченко Ірина
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.