Відкрито книжково-інформаційну виставку "Краєзнавчий вимір історії"
Історія Чернігово-Сіверщини багата на вікопомні події, тут, за влучним висновком Михайла Грушевського, «поховані секрети Старої України». І це повсякчас приваблювало учених і аматорів старовини. На зламі ХІХ – ХХ ст. відбулося організаційне оформлення історико-краєзнавчого руху в регіоні.

За нових історичних умов на початку 20-х рр. ХХ ст. було створено Чернігівське наукове товариство, а згодом – Чернігівський інститут краєзнавства. Місцеві дослідники плідно співробітничали з Українським комітетом краєзнавства і Комісією Лівобережної України, що діяла у структурі Всеукраїнської Академії наук. Результатом цієї співпраці став збірник наукових праць «Чернігів і Північне Лівобережжя», виданий у 1928 р. за редакцією акад. М. Грушевського.
Однак, внаслідок політичних репресій 30-х рр. ХХ ст. державні й громадські краєзнавчі осередки були знекровлені, що зумовило занепад краєзнавчого руху на Чернігівщині. Минуло чимало часу, перш ніж науковий потенціал регіону був бодай частково відновлений.
Позитивну роль у цьому відношенні відіграли місцеві організації створеного у 1966 р. Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, широке залучення краєзнавців до підготовки обласного тому «Історії міст і сіл Української РСР» тощо. Це був поштовх до активізації краєзнавчого руху, і у 2-й половині 1980-х рр. було започатковано проведення обласних наукових конференцій та семінарів з історичного краєзнавства.
14 грудня 1989 р. відбулась установча конференція, яка прийняла рішення про заснування Чернігівського обласного історико-краєзнавчого товариства. Наступного 1990 р. після створення Всеукраїнської спілки краєзнавців товариство трансформувалося в її обласну організацію (з 2012 р. – Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України).
До 30-річчя заснування Чернігівського обласного історико-краєзнавчого товариства у відділі краєзнавства бібліотеки відкрито книжково-інформаційну виставку «Краєзнавчий вимір історії», яка знайомить з історією та сучасною діяльністю Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, знайомить з активною та самовідданою працею її членів на ниві краєзнавства.
На виставці зокрема, представлені видання, що висвітлюють багаторічну плідну співпрацю Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка і ЧОО НСКУ. Так, експозиція знайомить зацікавленого читача з усіма 25-ма випусками серії біобібліографічних покажчиків «Історики та краєзнавці Чернігівщини».
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.