Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 14:33:34

Хор "Десна" вийде на сцену в оновленому образі

01.11.2019   08:34Агенцiя

Чернігівський заслужений аматорський хор «Десна» славиться своїм вельми розлогим репертуаром, багатоголоссям, неймовірною фізичною витривалістю. Бо на просте питання – а скільки годин ви співаєте – керівник хору Микола Олексієнко хитро мружить очі, всміхається і говорить: «Скільки треба – стільки й будемо!».

Незабаром у хору буде подія – концерт, який відбудеться 20 листопада о 18:00 у Міському палаці культури.

Що саме чекає на глядачів і чому варто відвідати цей захід – ми розпитали у керівника хору Миколи Олексієнка.

Починає він розмову з того, що цитує слова почесного громадянина міста – маестро Любомира Боднарука «Десна» ніколи не співала погано». Це не є компліментом для колективу, якому вже майже 70 років. Швидше, як дороговказ: роби те, що робиш і роби це добре.

— Коли професійний хормейстер оцінює роботу аматорського колективу і на такому рівні, то це говорить багато про що. Тож нам не можна опускатися хоча б на йоту, бо ми маємо звання заслуженого народного. Таких колективів залишилося по Україні десь 2-3, — розповідає митець.

Хор «Десна» відомий не лише автентичним репертуаром. Руку до його створення та становлення також доклав знаменитий Григорій Верьовка (до речі, він також родом з Чернігівщини), чиє ім’я носить столичний Національний хор. Чому доклав? Бо найперший керівник хору «Десна» був його учнем, а сам Григорій Гурійович навіть допомагав із матеріалом.

Де деснянці беруть матеріал? Тим більше, що у репертуарі – понад півсотні пісень! Микола Васильович говорить: по-різному. Подекуди вирушають в етнографічну мандрівку Чернігівщиною – у пошуках свіжого матеріалу, подекуди беруть і переробляють під себе вже готові пісні.

— Не боїмося, наприклад, брати репертуар у Волинського хору, Черкаського хору, якщо почуємо щось вартісне. Потім це все перевіряється на концерті. Якщо публіка сприймає – значить, все на своєму місці.

Існує своєрідний тест в самому хорі, аби визначити – «піде» пісня в народ, чи ні. Микола Олексієнко його називає «три хлопка». Умовно кажучи, якщо глядач не зреагує на композицію і пролунають тільки скупі аплодисменти, швидше за все, наступний концерт без обійдеться без цієї пісні.

Є й улюблені мелодії , які завжди звучать на прохання глядачів, це композиції авторства Анатолія Пашкевича «Степом», «Мамина вишня», «Батькове серце».

— У нього є досить цікаві обробки народних пісень, які звучать веселенько, оригінально. І найголовніше – це професійна обробка пісень, яка, я вважаю, підходить до будь-якого аматорського колективу, такі пісні легко поставити і показати на сцені. Чому так? Бо це писав професійний хормейстер!

Також в репертуарі є пісні відомих композиторів Олександра Стадника, Євгена Кухарця, Анатолія Авдієвського й багатьох інших. Все це дозволяє хору «Десна» бути самостійними артистами, повноцінно відпрацювати будь-який по тривалості концерт.

— На будь-яку тематику, будь-якого рівня. Хоч дві години, хоч 5, — посміхається пан Микола.

Також виступи хору завжди супроводжує танцювальний колектив «Дружба». Бо ж з «Десною» вони дійсно дружать.

— Ми так один одного багато років виручаємо. Бо коли є не лише одні пісні, а й танці, то воно все цікавіше виглядає і легко сприймається. У «Дружби» концерт – ми теж свої вставки робимо. Такий у нас склався творчий тандем.

А ще у хорі «Десна» підкреслюють: їхня головна мета – дарувати людям позитивний настрій, тамувати горе і біди, а не сприяти поширенню негативних емоцій, як один відомий столичний колектив, що заспівав пісню для телепроекту та опинився у епіцентрі політичного скандалу. Такого бути не повинно, вважають чернігівці.

Микола Олексієнко:
— Моя сусідка якось каже, що її запросили на наш концерт. Такий був настрій поганий, стан – взагалі не до концертів. Але все-таки пішла. Вийшла – наче як рукою все познімало. Мене питає: чому так? А я кажу: все просто, тому що зі сцени іде позитивна інформація, позитивна енергетика. Немає фальші ніякої. Це все іде від душі!

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини