Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:07:27

Владислав Атрошенко: Проблеми бібліотечної системи частково можуть бути вирішені за рахунок модернізації

05.09.2019   10:20Агенцiя

Про те, як працюють міські бібліотеки у Чернігові, на ранковій нараді у муніципалітеті 4 вересня доповідала Людмила Зіневич, директорка Централізованої міської бібліотечної системи.

Наразі у місті є 13 бібліотек, у яких працюють 85 працівників, з них: 72 кваліфікованих бібліотекаря. За віком: лише 6,8% працівників – молодь від 18 до 35 років, 54% - середнього віку (від 35 до 60 років), 39% - пенсійного віку (після 60 років). Середня заробітна плата бібліотекарів – 5,8 тис. грн.

Усі бібліотеки мають комп’ютери, втім більшість з них придбані у 2008-2009 році. Також мають вільну зону wi-fi. У відкритому доступі для відвідувачів є, зокрема, електронний зведений каталог книг, електронний аналітичний опис статей періодичних друкованих видань тощо.

Хто приходить до бібліотек? Щороку в ЦБС обслуговується в середньому 34 тисячі чернігівців, у тому числі 13 тисяч дітей. За 2018 рік видано 640 тисяч книг, при тому що одна й та ж книга могла бути видана кілька разів.

Втім є загальна тенденція по всій країні до скорочення відвідування бібліотек. Причина і у зменшенні населення, і у тому, що все більше людей користуються електронною книгою. За дослідженнями Інституту соціальних досліджень, 60% українців торік не прочитали жодної книги, прокоментувала Людмила Зіневич.

На 2019 рік для функціонування бібліотек перебачено 8,37 млн грн. Витрати: 86% від загального фонду це зарплата, 10% - комунальні платежі.

За останні роки колективи бібліотек залучають чернігівців до участі у різноманітних соціокультурних заходах, які популярні у місті і висвітлюються у ЗМІ. Також міська бібліотека долучалась до всіх міських заходів. Загалом щорічно проходить більше 800 заходів: літературні читання, мистецькі акції, презентації, дискусії та виставки, буккросинг, флешмоби та майстер-класи.

Серед проблем Людмила Зіневич назвала, зокрема, те, що майже 40% бібліотекарів пенсійного віку, бібліотечні фонди застарілі на 70-80%, у мікрорайоні «Масани» відсутня бібліотека тощо. Перспективами ж можуть бути: придбання програми автоматизації, реорганізація структури ЦБС, поповнення бібліотечних фондів новою сучасною українською літературою.

- Європейські стандарти нових надходжень – 250 нових примірників на 1 тисячу населення. У Чернігові – на рівні 20 нових. У 2019 році 92 тис. грн направлено на придбання нових книг. Також немає бібліотеки на Масанах, - прокоментувала проблеми галузі Людмила Зіневич.

- Напрямок, коли приміщення бібліотек використовуються для різноманітних заходів – правильний. Звичайно, бажано бібліотеку відкрити на Масанах. І звичайно оновлювати фонди. Проблема, як завжди, у коштах. У рамках міста можна подумати над об’єднанням деяких послуг міських та обласних бібліотек, тоді частково вивільнені кошти можна направити на модернізацію бібліотечної системи, - зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.