Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:55:18

Благоустрій стародавнього Дитинця продовжується…

23.08.2012   09:15Агенцiя

Зміни на території історичного центру Чернігова розпочалися ще минулого року.


Фотостенди

У вересні на алеї біля Спаського собору з’явились фотостенди із цікавими історичними світлинами. Це своєрідна екскурсія у минуле. Відтепер з допомогою репродукцій художника і краєзнавця Г. Петраша, а також фотолистівок із приватних колекцій В. Руденка та К. Ягодовського чернігівці та гості нашого міста мають змогу побачити наше стародавнє місто від періоду Київської Русі – до середини ХХ ст.


В’їзд на територію Валу заборонено!

Довелося багато попрацювати, щоб не їздили залізні коні по тротуарних доріжках та зелених зонах парку. Хоча, в’їзд на територію Валу заборонено: біля історичного музею встановлено відповідний дорожній знак. Але й різноманітні металеві обмежувачі руху не допомагали. Деякі депутати та чиновники вважали, що для їхнього автомобіля Правил дорожнього руху не існує. На чисельні звернення керівництва заповідника відреагували й правоохоронні органи. Відтепер у вихідні та святкові дні на Валу виставляється додатковий наряд ДАІ, щоб зупинити їздунів-порушників.


Дерева, сміттєзвалища

Цього року Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” вперше отримав кошти на догляд за рослинництвом на території Валу. Хоча, вже кілька років писали-звертались… Але, лише після передачі заповідника до сфери управління Міністерства культури надійшли бюджетні кошти.
В результаті проведення державних закупівель переможцем тендерного конкурсу було оголошено чернігівське підприємство “Зеленбуд”. Вже ліквідовані чисельні сміттєзвалища на схилах Валу, здійснено обрізання сухих гілок та спиляно аварійні дерева. Полкову канцелярію – пам’ятку архітектури національного значення – довелося буквально рятувати від зарослів-хащів, щоб сонячні промені мали доступ до споруди. Вчасно здійснюється і скошування зелених газонів. Хоча, роботи на Валу ще чимало. Адже десятиліттями він заростав деревами-самосівами та бур’янами. А хочеться, щоб парк був доглянутий. Є думка посадити тут цінні екзотичні дерева, створити нові клумби, щоб туристи з різних куточків світу милувались не лише величними архітектурними шедеврами, а також захоплювались і ботанічними пам’ятками природи.


Оновлені торгові павільйончики

До оновлення Валу долучилися і чернігівські підприємці. Вони запропонували замінити торгові кіоски, зробити їх сучасними і щоб вони гармонійно вписувались в архітектуру старовинного Дитинця. Дизайнери розробили ескізи нових павільйончиків, їх обговорили на прес-конференціях. А вже потім будівельники створили “Козацький дворик”, “Княжий Вал” та інші торгові точки. Знайшлося місце і фабриці “Ярославні”. Тепер на Дитинці можна скуштувати не лише смачні тістечка, а також придбати і українські народні вишиванки та скатертини, рушники та серветки…


Лавочки, вказівники, ліхтарі, дерев’яні сходи…

“Тисячі шанувальників старовини щороку приїздять на Вал і бачать розбиті та обписані ліхтарі, поламані лавочки…”, – подібних публікацій у місцевих засобах масової інформації було чимало. Але роками нічого не змінювалось. Довелося на бюджетні кошти для відпочиваючих встановлювати нові сучасні паркові лавочки, а для туристів – вказівники пам’яток архітектури та історії. Останні створені ковалем, членом Національної спілки художників України Віталієм Омельяненком та декоратором-оформлювачем Олегом Родіним. Тож сподіваємось, що туристи тепер не заблукають.


На кошти підприємців відремонтовані і ліхтарі. Проте, проблем ще багато…

Наприклад, дерев’яні сходи з Валу до річпорту. Вони зроблені ще на початку 90-их років ХХ століття. Зараз ходити по них небезпечно: дошки потрухли і ледве тримаються. Не дай, Боже, хтось зламає ноги!
Але є приємна новина. До Дня міста Чернігова “Зеленбуд” обіцяє відремонтувати дерев’яні сходи. І дякувати треба, зокрема, начальнику обласного управління лісового та мисливського господарства Валерію Григоровичу Лозицькому, який відгукнувся на прохання заповідника і знайшов дубові дошки для ремонту сходів.

Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини