Творчість Олени Лущик у "Музичних прем’єрах сезону"
Олена Лущик – піаністка, композитор, аранжувальниця. А чи не найважливіше – педагог! Численні учні, колеги, друзі пані Олени взяли участь в її творчому вечері, який в рамках проекту «Музичні прем’єри сезону» 18 квітня відбувся на сцені обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Олена Лущик і автор та ведучий багатьох проектів філармонійного центру заслужений діяч мистецтв України, мистецтвознавець Олег Васюта майже рік готували цю програму.
Дорогою творчості Олена Лущик йде з п’яти років, коли самотужки освоїла акордеон. Музична школа подарувала їй зустріч з чудовим педагогом Наталією Беспаловою. Далі були теоретичний відділ Чернігівського музичного коледжу (тоді – училища) ім. Л. М. Ревуцького, музично-педагогічний факультет Ніжинського університету ім. М. В. Гоголя…
Вже понад три десятки років Олена Лущик займаєтся викладацькою роботою. Нині - у Чернігівській школі мистецтв при музичному коледжі. Вважає, головне – не просто навчити дітей грі на фортепіано, а розвинути їх творчі здібності – в тому числі в імпровізації, композиції. Тому її учні з фортепіано, композиції, музично-теоретичних дисциплін – неодноразові переможці міжнародних і всеукраїнських музично-виконавських конкурсів, теоретичних олімпіад з сольфеджіо та музичної літератури. Творче завзяття Олени Лущик спонукає її учнів пов’язувати своє життя з творчою діяльністю. “Я бачу талановиту дитину, і мені хочеться з нею творити”, - каже пані Олена.
Виконавська майстерність, композиторське натхнення, педагогічний хист – різні грані таланту Олени Лущик розкрив перед глядачами її творчій вечір, в якому взяли участь, зокрема, Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - Іван Богданов), лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів піаністка Марина Найдьон, учні пані Олени - лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анастасія і Софія Пліскіни, Єлизавета Перекуча, Владислав Волошин, Віталіна Лущик, Аліна Барбаш, лауреат Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів ім. Л.Ревуцького Філіп Василенко, а також Іван Савченко, Олександр Кабанець, ансамблі «Золота рибка», «Чернігівська веселка», «Рондо», «Апельсин», «Revuch Big Band», хор «Дивосвіт», колеги – Наталія Губко, Ірина Марченко, Лариса Берестовська та інші.
У концерті прозвучали українські народні пісні і відомі твори вітчизняних композиторів в аранжуванні Олени Лущик, зокрема, “І шумить, і гуде”, “Ходить сон”, “Дівка в сінях стояла”, “Темненька нічка”, авторські композиції, в тому числі, “Пісня про тоніку”, “Шкільний блюз”, “Метелики”, “Козака несуть”, а також твори, написані учнями пані Олени, такі як “Не будь козою” Єлизавети Перекучі, “Не такий апельсин” Віталіни Лущик, “Перші проліски” Філіпа Василенка, “Спогади про Париж” Катерини Ларіонової.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.