Романтизм “Сіверських музичних вечорів”
Роберта Шумана, його дружину Клару та Йоганнеса Брамса пов’язували у житті і творчості близькі стосунки. Вони — визначні постаті у світі музики епохи романтизму.
Яскрава образність і незвична техніка — ці риси критики називають композиторським почерком Роберта Шумана. Клара Шуман — одна з найвидатніших піаністок свого часу і, в той же час, композитор, чиї твори віртуозні і неповторні. Йоганнес Брамс в юності схилявся перед творчістю Роберта Шумана. Про знайомство Шуманів і Брамса Клара писала так: “Він стояв перед нами, як посланець божий. Потім він грав власні твори, сповнені безмежної фантазії, іскрометності і майстерності. Роберт нічого не міг йому порадити, адже Брамс робив все ідеально”.
Музикознавці зазначають, Брамс втілював у собі все, про що Роберт Шуман мріяв.
Роберт Шуман, Клара Шуман і Йоганнес Брамс — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. У рамках програми фестивалю “Сіверські музичні вечори” 30 березня 2019 року з їх творами виступив камерний ансамбль у складі Анастасії Толстоног (фортепіано), Олесі Завади (скрипка), Наталії Лозової (альт) і Сергія Вакуленка (віолончель). У їх виконанні прозвучали Фортепіанне тріо №1 ре мінор Роберта Шумана, Фортепіанне тріо соль мінор Клари Шуман та Фортепіанне тріо ля мінор Йоганнеса Брамса.
Кожен з цих творів — свого роду віха у творчій біографії авторів. Скажімо, Фортепіанне тріо №1 ре мінор, емоційний, сповнений духовної краси твір, критики називають одним з найяскравіших прикладів психологічного драматизму в музиці. Фортепіанне тріо соль мінор — твір, в якому проявився весь композиторський талант Клари Шуман - “ніжний і дуже музичний”, як вважав Роберт.
Чернігівські глядачі оплесками подякували камерному ансамблю за віртуозне виконання музики, сповненої справжнього романтизму.
Нагадаємо, завтра, 31 березня, концерт-закриття XIX Міжнародного фестивалю класичної музики “Сіверські музичні вечори”. Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” під управлінням заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача, Національна хорова капела “Думка” (художній керівник - лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Герой України, народний артист України Євген Савчук) виконають “Німецький реквієм” Йоганнеса Брамса. Солісти - заслужені артисти України Олена Нагорна (сопрано), Ігор Воронка (бас).
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.