Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:00:36

Збірник наукових праць "Україна – Німеччина: міжнародні відносини" вийшов у Чернігові

29.12.2018   10:13Агенцiя

100-ліття встановлення відносин між Україною та Німеччиною, військовий, політичний, економічний, культурний, а також біографічний вимір цих взаємин представлені в збірнику наукових праць «Україна – Німеччина: міжнародні відносини», який побачив світ у Чернігові 27 грудня (видавництво – Сіверський центр післядипломної освіти).


В його основі – матеріали доповідей з міжнародної конференції «Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1918–1924 рр.», що проходила в Києві, Чернігові та Тростянці з 31 травня по 2 червня 2018 р. Свою думку про перші кроки України на міжнародній арені в 1918 р., встановлення дипломатичних контактів із Німеччиною, іншими країнами Четверного Союзу, наслідки цих стосунків висловили науковці з України, Австрії, Білорусі, Німеччини та Туреччини. Всього – 34 статті.

Насамперед мовиться про передумови та значення Берестейського мирного договору, з якого фактично розпочалася самостійна міжнародна діяльність Української Народної Республіки. Далі висвітлюється робота  українських представництв за кордоном, дипломатичних місій іноземних держав в Україні, біографії окремих вітчизняних та зарубіжних дипломатів, консулів. Представлені сюжети до історії становлення білоруської державності, відносин України з Австро-Угорською та Османською імперіями. Крізь призму сторінок київської та чернігівської преси, спогадів сучасників читачі побачать складність та суперечливість цих взаємин. На прикладі перебігу збройної боротьби з більшовицькою Росією на прикордонні Чернігово-Сіверщини вони також зможуть провести історичні паралелі стосовно методів агітаційного та військового впливу, застосовуваних агресором. Наостанок у збірці порушується низка інших питань відносин України з країнами Західної та Східної Європи впродовж ХХ століття.

У підготовці книги взяли участь Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Сіверський інститут регіональних досліджень. Видання підготовлене у рамках проекту «Сприяння відзначенню 100-річчя українсько-німецьких міждержавних та дипломатичних відносин і залучення до ювілею громадськості», що здійснювався за підтримки фонду Ганса Зайделя.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.