Презентовано книгу місцевого автора, видану обласним коштом цьогоріч
Про що хотіли повідати прийдешнім поколінням чернігівців предки, залишаючи продряпані надписи та зображення символічного змісту, можна дізнатися, ознайомившись з комплексним міждисциплінарним дослідженням пам’яток епіграфіки Чернігова Святослава Подлевського.

Автор презентував свій доробок — книгу «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.» — широкому загалу.
Варто зазначити, що монографія видана коштом обласного бюджету за результатами обласного конкурсу рукописів місцевих авторів.
Конкурс проводиться щороку з метою відкритого відбору творів для випуску друком у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівської області. Видані книги згодом потрапляють до бібліотек, закладів освіти, науки та культури, інших установ, громадських організацій — задля задоволення потреб читачів, популяризації літератури і наукової думки Чернігівщини та підтримки комерційно неперспективного доробку місцевих авторів. На сьогодні за результатами конкурсу вийшло друком ще 5 книг: доробок Михася Ткача, Ганни Арсенич-Баран, Миколи Чави, Олени Конечної, Лідії Лавріненко.
— Чернігів є історично цінним містом, проте до цього часу чомусь ніхто не брався за глибоке дослідження графіті. Складність роботи над цією темою — занедбаний стан фресок. Також часто написи одного століття накладаються на помітки іншого. Однак, це як перехід за гіперпосиланнями — щоразу більше та цікавіше, — розповідає автор. — Місце та дата презентації обрана не випадково. Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва колись була осередком збору відомих істориків. Дата — День Гідності та Свободи — бо рішуче взявся до роботи у буремному для України листопаді 2013 року (хоч мав деякі напрацювання за часу студентства).
Монографія стане в нагоді науковцям та усім охочим дізнатися більше історичних цікавинок про обласний центр, адже написана доступною мовою та вміщує близько 150 кольорових зображень.
Електронна версія видання Святослава Подлевського «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.» доступна за посиланням. Там же згодом з'являтимуться і тексти інших книг, виданих за тією самою обласною програмою.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.