Урок патріотизму від латвійського хору
За такий картуз, як на головах у цих чоловіків, за радянської влади латвійців ув’язнювали та висилали до Сибіру. Ці головні убори – розпізнавальні знаки латвійських студентських корпорацій, які в цій країні були ще й осередками патріотичного руху. До розпаду СРСР багато з них діяли з-за кордону.

Зараз учасники чоловічого хору студентських корпорацій з Латвії носять ці головні убори відкрито і з гордістю. Це не сценічний костюм – це справжня форма тієї студентської корпорації, в якій був кожен із них. Учасники хору – студенти та колишні студенти, серед яких є навіть професори. Самодіяльний хор на професійному рівні виконує а-капела патріотичні твори латвійських композиторів.
Україну і Латвію пов’язують спільне прагнення до незалежності, дружба та взаємна підтримка. Тому на честь 100-річчя проголошення Латвійської Республіки хор студентських корпорацій приїхав в Україну. І Чернігів став першим українським містом, у якому він виступив.
Це стало можливим завдяки активній діяльності Почесного Консула Латвійської Республіки в Чернігові та Чернігівській області Олени Вишнякової та за підтримки чернігівського міського голови Владислава Атрошенка.
Концерт у Чернігові відбувся цієї неділі, 11 листопада, в Міському палаці культури. Почесним гостем Чернігова в цей день став також Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, який відкрив виступ музикантів. До речі, він говорив українською:
- Шлях до незалежності Латвії ми почали разом з Україною. Латвійська республіка була заснована також у 1918 році. На жаль, Україна не змогла утримати державність у цей час. Латвія мала більше шансів, ми отримали визнання своєї незалежності, але через пакт Молотова-Ріббентропа також втратили її. Потім були депортації, репресії – але все це не зламало дух латвійців. Тому коли ми отримали найперший шанс відновити незалежність – ми це зробили. І з початку 1990-х років рухаємося знову разом з Україною, - сказав він.
Потім зі сцени були виконані 15 надзвичайно патріотичних та гарних латвійських пісень, сповнених любові до Батьківщини та присвячених боротьбі цього народу за свободу та незалежність. Серед них – і мало знайома в Україні музика маестро Раймонда Паулса, який пише не тільки естрадні твори, а працює і в інших жанрах.
Завершився концерт виконанням української «Пливе кача», від якої в українців тепер стискається серце і яку зал у Чернігові зустрів стоячи.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.