Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 12:05:09

У бібліотеці Короленка вийшов друком біобібліографічний покажчик "Історики та краєзнавці Чернігівщини"

02.11.2018   08:04Агенцiя

Черговим посібником поповнилась серія біобібліографічних покажчиків «Історики та краєзнавці Чернігівщини», започаткована 2003 року ОУНБ імені В. Г. Короленка та Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Побачив світ 23 випуск серіалу, присвячений історику, краєзнавцю, педагогу та громадському діячевіМиколі Олександровичу Константиновичу (1844–1886).

М. О. Константинович народився на хуторі Тищенковому Чернігівського повіту Чернігівської губернії у дворянській родині.
 
У 1853 р. Микола Константинович вступив до Чернігівської чоловічої гімназії, яку закінчив 1859 р. зі срібною медаллю. Через рік він продовжив навчання на історико-філологічному факультеті Київського університету св. Володимира.

Після закінчення університету в 1864 р. М. О. Константинович деякий час учителював у Рівненській гімназії. Повернувшись до Чернігова, в 1865–1875 рр. викладав історію та географію у місцевій чоловічій гімназії.

У 1874 р. землевласники Чернігівського повіту обрали його гласним повітового земства, а повітове земське зібрання надало йому ще й повноваження губернського гласного. Незабаром він залишив учительську посаду, оскільки 16 грудня того ж року був обраний членом Чернігівської губернської земської управи.

Як губернський гласний та член губернської земської управи, М. О. Константинович значною мірою прислужився соціально-економічному та культурному розвитку регіону. Завдяки ініціативі М. О. Константиновича 12 грудня 1875 р. Чернігівське губернське земське зібрання ухвалило створити статистичне відділення при губернській земській управі. Значну підтримку М. О. Константинович надавав заснованій земством Чернігівській учительській семінарії.

М. О. Константинович був причетний до багатьох культурних і просвітніх проектів. Зокрема, він товаришував з відомим письменником-байкарем Л. І. Глібовим. Разом з відомим громадським діячем, чиновником канцелярії чернігівського губернатора О. А. Тищинським, М. О. Константинович у жовтні 1872 р. звернувся до «начальника губернии» з проханням дозволити відновити з 1 січня 1873 р. видання часопису «Черниговский листок». Як голова Чернігівської губернської земської управи, М. О. Константинович протягом 1884–1886 рр. був редактором  часопису «Земский сборник Черниговской губернии».

М. О. Константинович належав до гурту ініціаторів створення та засновників Чернігівської громадської бібліотеки, що постала 15 березня 1877 р.

М. О. Константинович – відомий історик  та краєзнавець. Викладаючи у Чернігівській гімназії, він серйозно вивчав історію та археологію регіону. Вже в 1872 р. на шпальтах «Записок Черниговского губернского статистическо гокомитета» з’явилася стаття М. О. Константиновича «Заметки о трудах архиепископаФиларета по описаниюЧерниговскойгубернии».

Біобібліографічний покажчик «Микола Олександрович Константинович (1844–1886)» має на меті систематизувати його доробок. Укладачами посібника стали відомі чернігівські науковці, історики-краєзнавці Олександр Коваленко та Олександр Рахно. У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення літературних джерел у прямій послідовності. У межах одного року джерела розміщено за алфавітом назв. Бібліографічні записи проанотовані, якщо в тому була потреба.

Посібник супроводжується допоміжним довідковим апаратом, що складається з іменного та географічного покажчиків. Добір матеріалу завершено у грудні 2017 р. Бібліографічний опис здійснено відповідно до чинних стандартів.

Видання розраховано на викладачів та учителів, студентів, працівників музеїв та архівів, краєзнавців.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.