Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 09:59:19

Там, де вудять янголи…

25.07.2012   08:19Агенцiя

Янголи-рибалки з білосніжними крильцями і довгими вудками. За словами автора проекту “Музейний театральний простір” – актора Чернігівського молодіжного театру Романа Покровського, саме ця втілена в життя молодими студійцями композиція є своєрідним символом вистав у стінах обласного художнього музею ім. Григорія Галагана.

Ви думаєте, що небожителі ловлять рибу? Та ні ж бо – почуття! А якими вони можуть бути, коли йдеться про викрадені з музею твори? Гіркі, печальні, гнівливі, філософські? Які завгодно, тільки не байдужі, адже навіть віртуальні зображення тих чудових експонатів демонструють, які надзвичайні шедеври могли б сьогодні прикрашати собою виставкові зали. Та їх – дев’ять живописних робіт і три скульптури – не стало у ніч з 8 на 9 червня 1997 року, коли двоє невідомих злочинців у масках напали на охорону і винесли з приміщень фондосховищ відомі за каталогами безцінні примірники західноєвропейського мистецтва XVII – XIX століть.

Портрет прекрасної жінки з трояндою у волоссі – графині Марії Комаровської, рідної сестри Григорія Павловича Галагана, ім’я якого носить музей (художник Генріх Гольпейн). Руїни палацу Розумовського в Батурині – картина пензля Лева Лагоріо, яка знаходилася в колекції Галаганів. Надзвичайно натуралістичне бронзове литво “Коні” (автор П’єр Жуль Мен, 1850 р.), “Виховання Амура Венерою й Меркурієм”, Я. Де Росса, Італія, XVIII століття, “Чоловічий портрет” невідомого голландського художника, XVII століття. А полотно “Анна Болейн за гратами” Карла-Крістіана Фогель фон Фогельштейна (1845 р.) навіть у віртуальному варіанті викликає шквал почуттів. Дружина короля Генріха ХVІІІ востаннє перед стратою бачиться зі своєю єдиною донькою – як може не схвилювати така сцена?

Цей перелік актори доповнюють все новими і новими назвами та зображеннями. Лекція-вистава відбувається у підвалі художнього музею, де немає жодних декорацій, окрім старих стін і дивовижних фресок, “намальованих” вологою. Навіть у спекотний літній день тут доволі зимно. Та мурашки по шкірі йдуть не від прохолоди. А це найперша ознака того, що задум вдався. Недаремно ж автора проекту, який триває вже п’ять років, Романа Покровського цьогоріч номіновано на обласну премію ім. Михайла Коцюбинського.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/tam-de-vudyat-yangoli/

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

Новгород-Сіверські поліцейські розшукали та повернули додому зниклу неповнолітню 09:36

16 квітня до поліції надійшло повідомлення від жительки Семенівської громади про зникнення її 16-річної онуки.

На Чернігівщині поліцейські вилучили незаконну зброю та вибухівку 09:34

В ході санкціонованого обшуку в господарстві мешканця одного з сіл Чернігівського району слідчі поліції Чернігівщини спільно з оперативниками регіонального Управління стратегічних розслідувань вилучили незаконну гладкоствольну зброю, ручну гранату із запалом до неї, запас тротилу та набоїв.

19 квітня у Чернігові День жалоби

19 квітня у Чернігові День жалоби 09:30

ДЕНЬ 786 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 786 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини