Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 08:51:53

Фондові колекції Національного заповідника "Чернігів стародавній" поповнилися цінними експонатами

29.10.2018   08:35Агенцiя

Нещодавно фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» поповнилися досить цікавими експонатами.

Зокрема, до його фондової збірки передано картини чернігівського художника Леоніда Могучова «Чернігівський колегіум», «Житловий будинок Якова Лизогуба», «Ганок Троїцького собору у Чернігові», «Чернігівський колегіум» (північно-східний фасад); графічний малюнок Георгія Петраша «Палац Рум’янцева-Задунайського в с. Вишеньки».

Згадані твори виконані у 70-их роках ХХ ст., є цінними не лише для поціновувачів мистецтва, а також для краєзнавців і реставраторів пам’яток.

Так, будинок Якова Лизогуба, намальований Леонідом Могучовим, розташовувався у Чернігові на розі вулиць О.Молодчого та Т.Шевченка. У кінці ХІХ — на початку ХХ ст. ним володів громадський і політичний діяч, чернігівський адвокат Ілля Шраг, похований неподалік, на цвинтарі Вознесенської церкви (не збереглися ні цвинтар, ні церква). Пізніше у будівлі знаходився дитячий садочок. На жаль, історична пам’ятка не збереглася, вона знесена на початку 1980-х років.

Не менш цінним є малюнок північно-східного фасаду колегіуму, де художником зафіксовані ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці.

Рідкісною є і картина Георгія Петраша, дослідника історії та культури, живописця, графіка і фотографа. На чудовому графічному малюнку, виконаному у 1972 році, зображено палац графа Петра Рум’янцева-Задунайського, збудований у ХVІІІ столітті.

Нові експонати архітектурно-історичного заповідника планується представити на виставках.

Фондові колекції музейної установи почали формуватися з перших днів її створення, у 1967 році. Їх комплектування обумовлено особливістю структури заповідника, до складу якого входять, як архітектурні пам’ятки (храми, монастирські комплекси), так і охоронна територія, де розташовані численні пам’ятки археології.

В останні роки фондові збірки «Чернігова стародавнього» поповнюються із різноманітних джерел: за рахунок благодійних пожертв, подарунків, експонатів затриманих на митницях, виявлених під час археологічних досліджень.


«Чернігів стародавній»

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.