Фондові колекції Національного заповідника "Чернігів стародавній" поповнилися цінними експонатами
Нещодавно фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» поповнилися досить цікавими експонатами.

Зокрема, до його фондової збірки передано картини чернігівського художника Леоніда Могучова «Чернігівський колегіум», «Житловий будинок Якова Лизогуба», «Ганок Троїцького собору у Чернігові», «Чернігівський колегіум» (північно-східний фасад); графічний малюнок Георгія Петраша «Палац Рум’янцева-Задунайського в с. Вишеньки».
Згадані твори виконані у 70-их роках ХХ ст., є цінними не лише для поціновувачів мистецтва, а також для краєзнавців і реставраторів пам’яток.
Так, будинок Якова Лизогуба, намальований Леонідом Могучовим, розташовувався у Чернігові на розі вулиць О.Молодчого та Т.Шевченка. У кінці ХІХ — на початку ХХ ст. ним володів громадський і політичний діяч, чернігівський адвокат Ілля Шраг, похований неподалік, на цвинтарі Вознесенської церкви (не збереглися ні цвинтар, ні церква). Пізніше у будівлі знаходився дитячий садочок. На жаль, історична пам’ятка не збереглася, вона знесена на початку 1980-х років.
Не менш цінним є малюнок північно-східного фасаду колегіуму, де художником зафіксовані ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці.
Рідкісною є і картина Георгія Петраша, дослідника історії та культури, живописця, графіка і фотографа. На чудовому графічному малюнку, виконаному у 1972 році, зображено палац графа Петра Рум’янцева-Задунайського, збудований у ХVІІІ столітті.
Нові експонати архітектурно-історичного заповідника планується представити на виставках.
Фондові колекції музейної установи почали формуватися з перших днів її створення, у 1967 році. Їх комплектування обумовлено особливістю структури заповідника, до складу якого входять, як архітектурні пам’ятки (храми, монастирські комплекси), так і охоронна територія, де розташовані численні пам’ятки археології.
В останні роки фондові збірки «Чернігова стародавнього» поповнюються із різноманітних джерел: за рахунок благодійних пожертв, подарунків, експонатів затриманих на митницях, виявлених під час археологічних досліджень.
«Чернігів стародавній»
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.