Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана відзначає 35-річчя
11 жовтня відбулися урочистості з нагоди 35-річниці створення Чернігівського обласного художнього музею, що носить ім'я видатного корифея меценатського руху 19-го століття Григорія Галагана.

Перегорнути сторінки історії становлення музейної установи, дізнатись про сьогодення та перспективи завітали представники органів влади, науковці, митці, меценати, шанувальники художнього мистецтва та представники громадськості.
За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм з нагоди 35-річчя від дня заснування Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака нагороджено працівників закладу: завідувачку відділу науково-дослідної роботи Ніну Бібік, завідувачку відділу науково-освітньої роботи Катерину Шульгу.
Подяку Чернігівської обласної ради оголошено завідувачці сектору декоративно - ужиткового мистецтва відділу науково-освітньої роботи, старшому науковому співробітнику Марині Гриценко, старшому науковому співробітнику Світлані Демченко, молодшому науковому співробітнику Олександр Остряковій, заступнику директора з наукової роботи Олені Пономаревській, бухгалтеру 1 категорії Зоріні Портновій, старшому науковому співробітнику відділу науково-дослідної роботи Наталії Шумській.
Святкову атмосферу заходу створювали виступи артистів філармонійного центру фестивалів та концертних програм, ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди», троїстих музиків, зразкового клубу спортивного бального танцю «Аеліта».
Після завершення урочистої частини відбулася презентація та відкриття виставки подарованих творів.
Довідково:
Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана, створений у 1983 році, розташований у пам'ятці архітектури XIX століття.
Музейне зібрання нараховує тисячі творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва майстрів як XVI століття, так і сучасників. Основу його складає унікальна колекція Галаганів, репрезентована творами західноєвропейського та вітчизняного мистецтва XVII-XIX століть, народною картиною, зокрема славнозвісними Козаками Мамаями, портретами представників восьми поколінь цього знаного козацько-старшинського роду та їх відомих родичів – Розумовських, Дараганів, Маркевичів, Ламсдорфів.
Значну частину фондів складають твори декоративно-ужиткового мистецтва України створені як художниками-професіоналами, так і самобутніми майстрами протягом майже двох століть. Аплікація, вишивка та розпис, вироби зі скла та порцеляни, кераміки та дерева представлені відомими іменами родини Саєнків, М.Тимченко, М.Примаченко, І.Апполонова, Г.Денисенка, А.Штепи та багатьох інших знаних майстрів.
Самобутньою є і колекція народної іграшки України, Росії та Білорусії, що налічує близько 350 експонатів з дерева, глини, соломи та тіста, і є яскравим проявом національної культури народів.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.