Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:12:21

Ігор Вдовенко: Фестиваль "Седнівська осінь» вже набув і матиме всеукраїнське визнання". ФОТО

01.10.2018   09:52

29 вересня голова обласної ради Ігор Вдовенко взяв участь в урочистостях з нагоди 950-річного ювілею з часу заснування містечка Седнів, що в Чернігівському районі, та у відкритті вже традиційного Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Седнівська осінь», який цього року відбувся, завдячуючи старанням місцевої селищної ради та дружній матеріально-фінансовій підтримці Городнянської і Тупичівської об'єднаних територіальних громад.

У зв'язку з цим, звертаючись з вітальною промовою до учасників подвійного свята Ігор Вдовенко відзначив, що обласна рада зробить все належне аби фестиваль «Седнівська осінь» був і надалі мистецько-культурною визитівкою Чернігово-Сіверського краю як би того хтось і не хотів. Керівник також наголосив на тому, що вже неможливо уявити древній Седнів без цього прекрасного свята, яке збирає на березі Снову десятки літераторів, художників, народних майстрів не лише з Чернігівщини, але й багатьох куточків України.

Промовець також зазначив, що древній Седнів не можливо представити і без знаменитої садиби Лизогубів, збудованої сином славного козацького роду, чернігівським полковником Яковом Лизогубом, який зробив вагомий внесок у розвиток української просвіти та культури. В містечку знаходиться, прославлена на всю Україну, автентична дерев'яна Георгіївська церква, де у двадцятому столітті за твором Миколи Гоголя знімався популярний до сьогодні художній фільм «Вій» (до речі, на свято прибули і відомі кіномитці, в числі яких знаменитий український актор, організатор Фонду Леоніда Бикова і фестивалю «Старі фільми про головне» Володимир Талашко).

За словами керівника, Седнів зачаровує своїх гостей гарними краєвидами над Сновом, прадавнім парком, віковими пам'ятками, що постають у білокам'яних спорудах козацьких часів - кам'яниці Лизогуба та Воскресенській церкві, альтанці Глібова. Містечко здавна приваблювало творчо обдарованих людей і набуло слави справжньою літературно-мистецької майстерні.

Мальовничі Седнівські схили зберігають пам'ять про Чернігівського князя Святослава, великого Кобзаря Тараса Шевченка, байкаря Леоніда Глібова та багатьох видатних синів і дочок українського народу. І, особливо, про своїх земляків - перекладача і поета Аркадія Казку, відомого громадського і культурного діяча Іллю Шрага, інших одномістян.

Промовець висловив упевненість, що у цьому мальовничому містечку над Сновом і надалі лунатимуть поезії і пісні, звучатиме музика, писатимуться прекрасні мистецькі твори, а талант митців завжди приноситиме справжню насолоду всім учасникам і гостям «Седнівської осені». Обласна рада ж, у свою чергу, робитиме все належне аби цей славний фестиваль набирав обертів і надалі набував все більшої популярності, зазначив на завершення свого слова очільник обласної представницької влади. За вагомі заслуги в розвитку місцевого самоврядування, підтримку місцевих традицій і культури керівник вручив Седнівському селищному голові Михайлу Шевчику Почесну грамоту і відзнаку обласної ради.

В рамках заходу було відкрито експозицію народного художника України, нашого земляка, Анатолія Шкурка «Шевченко у Седневі», представлена велика концертна програма, за участю художньо-мистецьких колективів Чернігівщини. На території садиби Лизогубів, де проходила урочиста частина свята, працювали виставкові центри, «Містечко майстрів», де можна було не тільки ознайомитися, але й придбати вироби народних умільців. В рамках заходу жителів та гостей Седнева порадували місцеві митці кінно-спортивного шоу, виїзна торгівля та ятки із смачними українськими стравами.

Фоторепортаж Віктора Кошмала


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.