Відбулася ретро-зустріч "Великі педагоги світової слави"до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського
У рамках програми "Бібліотека non-stop", приуроченої до Всеукраїнського дня бібліотек, у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася ретро-зустріч "Великі педагоги світової слави" під назвою "Василь Сухомлинський у вимірі століть" до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога, гуманіста, мислителя та дитячого письменника.

Гостями заходу стали вчителі, педагоги, учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді, а також студенти другого курсу факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, які завітали разом з деканом Бобирем Олександром Васильовичем.
Валентина Куценко – завідувач відділу документів із гуманітарних наук привітала присутніх заходу з такою знаменною датою, адже з плином часу інтерес учених і вчителів до життя і творчості Василя Олександровича Сухомлинського зростає, поширюється в Україні й світі. Кожне покоління педагогів звертається до неї як до невичерпного джерела досвіду та натхнення, вона втілює в собі перевірені практикою педагогічні ідеї, знахідки та рекомендації, що не втрачають актуальності й сьогодні.
Вчитель української мови та літератури Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 28 Петренко Ольга Михайлівна дуже докладно та цікаво ознайомила присутніх з життєвим шляхом видатного педагога. Вона наголосила, що українська та світова педагогічна спільнота високо цінує внесок В. О. Сухомлинського в розвиток освіти і науки. Відомий педагог 23 роки беззмінно працював директором Павлиської середньої школи. В 1948 це була звичайна, пересічна школа. Робота в школі стала найпліднішим періодом його науково-практичної та літературно-публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. Школа, на думку Василя Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості. В школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя, а не лише засвоєння знання, вміння, навички, способи діяльності.
Також на заході була оформлена книжково-ілюстративна виставка "Василь Сухомлинський у вимірі століть", яку блискуче розкрила бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Олена Журман. На виставці представлені: короткі біографічні відомості про діяча, цікаві факти з його життя, книги та періодичні видання, присвячені життю та творчості Василя Олександровича Сухомлинського.
Видатний педагог написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Росії, Німеччині, Японії, США, Канаді, Китаї та ін.). Найвідоміша його книга "Серце віддаю дітям" перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.
Педагогічна спадщина Василя Олександровича Сухомлинського різнопланова та багатоаспектна. Його творчість поза вимірами часу. Чи не на будь-яке актуальне питання педагогічної науки і практики знаходимо відповіді в цьому невичерпному джерелі інноваційної думки, багатій скарбниці педагогічного досвіду, знань, мудрості, натхнення.
Щодня по краплині дарував дітям своє серце великий Учитель, Педагог, Учений. І пам'ять про нього житиме вічно.
Завершили зустріч словами Василя Сухомлинського: "Людина, народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний".
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).