Новий екскурсійний маршрут поєднає музеї білорусько-українського прикордоння
Понад двадцять викладачів і музейних співробітників з Білорусі та України стануть учасниками ознайомчої поїздки міжмузейним простором Гомельщини та Чернігівщини.

руки
Ознайомчий тур маршрутом, розробленим в рамках проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва", відбудеться з 6 по 9 жовтня. Проект фінансується спільно з Європейським Союзом за Програмою територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь - Україна.
Учасники туру познайомляться з музеями Гомельської та Чернігівської областей і освітнім потенціалом нового маршруту. Два дні вони проведуть на території Білорусі - відвідають Гомельський палацово-парковий ансамбль, а також музеї Вєтки, Річиці, Лоєва, Брагіна та Хойників.
Ще два дні пройдуть в Україні, де заплановані екскурсії по музеях та історичному центру Чернігова, відвідування історико-археологічного комплексу "Древній Любеч", садиби родини Лизогубів у Седневі і музею в смт Ріпки.
За допомогою експозицій музеїв, окремих музейних предметів і навколомузейного простору маршрут розкриє історичні та культурні особливості двох сусідніх регіонів, підкреслить їх схожість і унікальність. Також учасникам туру будуть представлені інтерактивні куточки, створені в музеях Річиці, Лоєва та Брагіна в ході проекту, які є доповненням до маршруту.
"Ми спробували об'єднати музеї Гомельщини та Чернігівщини в єдиний міжмузейний простір, який розширить уявлення про спадщину регіону як самих представників музеїв-учасників проекту, так і їх відвідувачів," - розповідає про маршрут Ганна Вигонна,керівник проекту.
Довідка:
Мета проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва" - поєднати ряд музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом, налагодити співпрацю між ними. Проект реалізується за підтримки Гомельського облвиконкому в партнерстві, очолюваному гомельською філією громадської організації "Білоруський зелений хрест" в співпраці з Національним університетом "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом "Древній Любеч". Термін реалізації проекту: 2018 рік.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41
22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38
Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.
Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02
Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.

Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи 15:56
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайстві шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3, 4 ст. 190 КК України).