Воскові гетьмани збільшили потік відвідувачів Батуринського заповідника
Виставка воскових фігур українських гетьманів у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця" в Батурині Чернігівської області – дуже популярна й значно збільшує кількість відвідувачів історичних об’єктів.

Про це повідомила старший науковий співробітник заповідника Каріна Солдатова.
"Гетьманський будинок тривалий час стояв зачинений. Виставку воскових фігур "Ясновельможні гетьмани: життя заради України" ми відкрили у ньому торік навесні, у День музеїв, і потік відвідувачів заповідника значно зріс. Якщо за планом 2017 року в нас передбачалося 125 тис. відвідувачів, то прийшло понад 175 тисяч. Виконання плану склало 140%", - розповіла Солдатова.
За її словами, такі експозиції завжди спочатку викликають ажіотаж. Людям цікава новизна, їм хочеться побачити, якими були Іван Мазепа, Пилип Орлик та інші гетьмани. Та й екскурсія музеєм легка для сприймання і триває недовго – 25 хвилин. Тому її люблять і витримують навіть молодші школярі.
"Зараз завдання музею – давати не тільки інформацію, а й приносити насолоду, навіювати якісь думки. Воскові фігури – це дуже гарні образи, які, на мій погляд, дозволяють краще розуміти історію. От люди їх побачили – і в них уже сформувалась якась історична картинка. Особливо у дітей", – зазначила науковець.
Читайте також: На Чернігівщині вишили рекордну 100-метрову крайку
Солдатова додала, що туристи, які приїздять подивитися на гетьманів, паралельно замовляють також інші екскурсії – на Цитадель і в музей археології. Турфірми, що співпрацюють із заповідником, Гетьманський будинок включають тепер у свої прейскуранти.
Як раніше повідомляв Укрінформ, образи українських гетьманів у повний зріст на основі досліджень відтворили фахівці київського музею воскових фігур під керівництвом Олексія Сажина. Реконструкцію одягу зробив відомий спеціаліст з історії українського костюма Руслан Прорва.
На сьогодні в Гетьманському будинку Батуринського заповідника встановлено воскові фігури семи українських гетьманів: Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного), Івана Самойловича, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького та Івана Виговського.
Фото: Віктор Кошмал/Укрінформ
https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2546743-voskovi-getmani-zbilsili-potik-vidviduvaciv-baturinskogo-zapovidnika.html
Останні новини Чернігівщини

23 вересня - цей день в Україні та в світі 11:31
ДЕНЬ 577 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 577 RUSSIAN AGRESSION
На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41
22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38
Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.
Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02
Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.