Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:30:56

Заява правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка щодо музейної справи на Чернігівщині

20.08.2018   13:16Агенцiя

Нещодавно на засіданні відповідної комісії в департаменті культури, туризму, національностей та релігії Чернігівської обласної держадміністрації справа призначення директора обласного художнього музею імені Г.Ґалаґана зрушила з мертвої точки: вирішено, що ним буде Юрій Ткач, колишній начальник міського управління культури.

Не маючи нічого проти цієї кандидатури, правління обласної «Просвіти» звертає вкотре увагу обласної влади, що насправді такого музею в Чернігові нема – є тільки вивіска, фонди і виставки. Проте будь-хто, наближений до музейної справи, скаже, що без експозицій нема музею. А їх нема через те, що за часів творця олігархату Леоніда Кучми, завдяки корупційним схемам 1040 квадратних метрів художнього музею були передані Борису Дєдову для приватної галереї. Відповідно, виставляти експозиції художньому музею нема де, крім одного залу. До речі, і приватної галереї там нема, як і оголошеного Б.Дєдовим «музею сучасного мистецтва», крім вивіски та поодиноких виставок.

Позиція обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка була озвучена на сесії обласної ради депутатом, головою Бахмацького районного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка Олегом Калиняком, але була проігнорована обласним керівництвом. Невже й досі бояться чіпати схеми часів Кучми – Бутка?

Тому просвітяни вимагають повернення орендованих (за 1 гривню!) площ художнього музею імені Г.Ґалаґана для організації повноцінного його функціонування. Позиція ж Ю.Ткача про розгортання музею на всіх площах лише через 5 років нам видається неприйнятною.

Також правління обласної «Просвіти» звертає увагу на необхідність перебудови всієї музейної справи – скажімо, новгород- сіверський музей «Слова о полку Ігоревім» після зміни керівництва продовжує пропагувати московські схеми історії та літератури, ігноруючи українських дослідників. Чернігівський історичний музей імені В.Тарновського лишається, за словами відомого історика В.В’ятровича, “радянським музеєм радянського музею», особливо його військово – історичний відділ. Перебудови потребують експозиції періоду другої світової війни у всіх краєзнавчих музеях області. На часі започаткування музею Героя України Левка Лук’яненка.


За дорученням правління Олександр Шевченко, голова

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.