Провалля біля мурів Єлецького монастиря збільшується…
Минулого тижня наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» провели чергове обстеження пагорба біля Єлецького монастиря.

Сильні зливи у серпні та липні спричинили значне посилення ерозії схилу на зазначеній ділянці, що відноситься до земель територіальної громади міста Чернігова. Утворилося велике провалля та промоїни ґрунту, які мають прогресуючий характер та створюють передумови руйнації споруд Єлецького монастиря, комплексу пам’яток архітектури національного значення.
Глибина провалля орієнтовно перевищує 8 м, а ширина від 2 до 6 м. У схилі тераси зафіксовано потужний вимив піску та глини, який сягає проїжджої частини вулиці Толстого, навпроти Лозової фабрики, та території школи № 4, що загрожує безпеці учнів та працівників навчального закладу.
Промиви на верхній частині майданчику гори продовжують збільшуватись, знищуючи культурний археологічний шар, який містить матеріали роменської культури, давньоруського та пізньосередньовічного часів. На всій поверхні пагорба зафіксовані численні колії, утворені транспортними засобами, що руйнують культурний шар.
Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь звернувся з листом до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням найближчим часом вирішити весь комплекс робіт, пов’язаних з ліквідацією провалля та загрози зсуву значних об’ємів ґрунту.
У листі зазначається, що діяльність заповідника здійснюється за рахунок видатків загального та спеціального фондів Державного бюджету України. Він є неприбутковим закладом. У зв’язку з тим, що зазначена земельна ділянка не передана в постійне користування заповідника, а відноситься до земель територіальної громади міста Чернігова, використання заповідником бюджетних коштів на проведення охоронних археологічних досліджень, проектування робіт та й самі роботи з ліквідації провалля на цих земельних ділянках, згідно з частиною першою статті 119 Бюджетного кодексу України, буде вважатися нецільовим використанням коштів.
Для ліквідації провалля та подальшої прогресуючої ерозії ґрунту необхідно пришвидшити розроблення відповідного проекту з укріплення схилу біля Єлецького монастиря та влаштування водовідведення із залученням спеціалізованої проектної організації.
https://oldchernihiv.com/provallya-bilya-muriv-yeletskogo-monastyrya-zbilshuyetsya/
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.