Підсумки обласного конкурсу рукописів місцевих авторів: 9 книг для випуску бюджетним коштом
Ключове у поточному році засідання комісії з питань підтримки місцевого книговидання, яка діє при облдержадміністрації, відбулося вчора. Члени комісії підбили підсумки конкурсу рукописів місцевих авторів.

Конкурс проводиться щороку з метою відкритого відбору творів для випуску друком у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівської області. Видані книги згодом потрапляють до бібліотек, закладів освіти, науки та культури, інших установ, громадських організацій — задля задоволення потреб читачів, популяризації літератури і наукової думки Чернігівщини та підтримки комерційно не перспективного доробку місцевих авторів.
Як зауважив голова комісії — директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, — цьогоріч на конкурс надійшло 28 робіт проти 24 у 2017 році. Серед поданих матеріалів суттєво зросла частка творів наукового спрямування, а також лірики.
Цьогоріч 9 робіт можуть бути видані коштом обласного бюджету. Черговість їх опрацювання і випуску визначили шляхом рейтингового голосування. Затверджено відповідний видавничий план:
1. «У проміжках дерев», автор – Михась Ткач; літературно-художнє видання (збірка оповідань);
2. «Чарує буйнава весна», авторка – Ганна Баран; літературно-художнє видання (збірка віршів);
3. «Чернігівське літописання XI – XIII ст.: історіографічний міф чи історичне джерело?», авторка – Ірина Чугаєва; наукове видання (монографія);
4. «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.», автор – Святослав Подлевський; наукове видання (монографія);
5. «Як козак вчився грати в шахи», автор – Микола Чава; науково-популярне видання (посібник із шахової гри);
6. «Вічне відлуння», автор – Олексій Крачило; літературно-художнє видання (збірка віршів);
7. «Вишнева кісточка», авторка – Олена Конечна; літературно-художнє видання (детективна повість);
8. «Можна одверто? або Туга за катарсисом», упорядники – Іван Кошелівець, Людмила Тарнашинська; наукове видання (збірка наукових праць);
9. «Охорона здоров’я на Чернігівщині (1960–1980-ті роки)», авторка – Лідія Лавріненко; наукове видання (монографія);
Читати також: Підсумки книговидавничої діяльності у 2017 році
Обласний конкурс рукописів місцевих авторів 2018 року було оголошено комісією з питань підтримки місцевого книговидання з 2 квітня поточного року. Прийом матеріалів тривав до 15 травня.
Рукописи, що увійшли до видавничого плану, виходитимуть друком до кінця року відповідно до визначеної черговості та в межах виділених бюджетних асигнувань. Електронні копії виданих книг також будуть розміщені на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.