Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:52:42

У Чернігові відкрито виставку про УПА

03.03.2018   19:43Агенцiя

2 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки Українського інституту національної пам’яті «УПА – відповідь нескореного народу» про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА в рамках відзначення 75-річчя створення УПА.

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

Інформаційно-просвітницькі стенди про цю героїчну сторінку національно-визвольної боротьби Українського народу Український інститут національної пам’яті підготував у співпраці з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

У заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл обласного центру, представники патріотичних громадських організацій, журналісти.

Представляючи експозицію Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівської області, наголосив: «Вчора, 1 березня, вся Україна вшанувала пам’ять жертв Корюківської трагедії, які у 1943 році загинули від рук нацистських карателів, а радянські партизани, маючи багатократну чисельну перевагу, тільки спостерігали за безкарним вбивством людей. І це була комуністична політика, а не один випадок.

А сьогодні я маю честь Вам представити виставку про справжніх народних захисників, борців за незалежність України — Українську повстанську армію. Армію, яку ОУН створила на вимогу народу саме для захисту народу від усіх поневолювачів. Воїни – добровольці УПА завжди захищали українське населення від окупантів».

Він навів такий красномовний приклад рятування населення військами УПА і збройним підпіллям ОУН: «Під час голоду 1946-1947 роках з вини керівництва СРСР в Україні померло до 1 млн. людей. Проте, голоду не було на Західній Україні, де діяли ОУН і УПА. Ціною великих жертв Захисників України хліб, який безжально намагався забрати комуністичний режим, залишився у селян. Сотні тисяч голодуючих із Наддніпрянщини, які прийшли у західний регіон України, також були врятовані від голодної смерті».

С. Бутко нагадав: «У лавах УПА воювали представники з усіх куточків України. На сьогоднішній день істориками і краєзнавцями встановлено поіменно 106 уродженців Чернігівщини, які служили в повстанській армії. Реально їх було набагато більше. Вам вже відомі наші славетні предки Іван Ремболович і Михайло Білозерський, що героїчно воювали спочатку в армії УНР у часи Української революції 1917-1921 років, а потім в УПА. З представників наступного покоління у повстанських лавах насамперед згадуємо про Галину Кузьменко та Костя Гіммельрайха».

До 20 березня у Чернігівському молодіжному центрі (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3) всі бажаючі мають можливість відвідати виставку. Потім її представлятимуть в усіх районах і містах обласного значення Чернігівщини.

Організатори: Чернігівський обласний молодіжний центр, Український інститут національної пам’яті, Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації.


Чернігівський обласний молодіжний центр

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.