Як пересторога для майбутніх поколінь: у Чернігові презентували книгу про терор у 20–30-х роках ХХ століття
Нову книгу — «Великий терор на Чернігівщині (20-30-ті роки ХХ століття)» — презентувала в Навчально-науковому Інституті історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського відомий чернігівський історик Тамара Демченко.

Видання випущене наприкінці грудня 2017 року коштом обласного бюджету (майже дві тисячі гривень) в рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки. Його вдалося надрукувати в результаті економії коштів, досягнутій під час видання книг — переможців обласного конкурсу рукописів місцевих авторів, завдяки використанню системи електронних закупівель Prozorro. Електронна версія книги вже доступна на сайті облдержадміністрації за посиланням.
— Це науково-популярне видання, в якому узагальнено відомості про політичні репресії 1937-1938 років на Чернігівщині, схарактеризовано їх природу, сутність та трагічні наслідки, — зазначила автор. — Текст був готовий приблизно три роки тому. Звичайно, зараз я дещо б написала вже по-іншому. Тут, зокрема, практично відсутня інформація про те, як боролися проти церкви і релігійних діячів. Мало згадується і про виконавців каральних вироків. Тож ця тема не закрита. Загалом же праця має на меті донести до читача реалії тоталітарного режиму, аби історія не повторилася.
За словами науковця, відповідального редактора Олександра Коваленка, книга написана доступною мовою та розрахована на широку аудиторію — не тільки для фахівців, а й тих, хто просто цікавиться історичним минулим Чернігівської області.
«Великий терор на Чернігівщині (20–30-ті роки ХХ століття)», як і спільне видання Тамари Демченко та Миколи Гороха «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощенню не підлягає», вийшла накладом у 70 примірників. Згодом вони надійдуть у головні бібліотеки області.
Презентоване видання високо оцінили провідні науковці-історики Чернігівщини, зокрема представники Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко та Сергій Горобець, директор обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, директор Державного архіву області Раїса Воробей.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.