Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 11:47:59

Мринська бібліотека - форпост інформаційно-культурного життя громади

22.12.2017   09:05Агенцiя

За традицією об’єднані територіальні громади ділять за кількістю населених пунктів або мешканців, територією або рівнем доходів на одного жителя. Або за потенціалом: промисловим, економічним, інвестиційним чи сільськогосподарським. І серед всього розмаїття громад України, які вже об’єдналися або об’єднуються, не можна знайти двох однакових. Адже кожна громада унікальна, неповторна, має свою родзинку та історію.

Мринська сільська громада, у якій проживає менше п’яти тисяч мешканців, особливу увагу приділяє культурному відпочинку та просвіті громадян.

Мринська бібліотека – це свого роду форпост інформаційно-культурного життя громади. Її працівники ведуть блог, випускають інформаційний бюлетень та на базі радіогуртка хочуть створити своє радіо.

Новини, цікаві історичні факти, творчі роботи учасників літературного клубу, привітання, подяки, інформацію про сучасні проекти та ініціативи, досягнення та успіхи – про все це жителі Мринської громади дізнаються із щомісячного вісника. Назва якого збігається із назвою громади – «Мринська ГРОМАДА». Цей інформаційний неполітичний бюлетень видається бібліотекарями за підтримки селищної ради накладом 500 штук і поширюється безкоштовно.
Також у громаді створений радіогурток. Місцеві ентузіасти зробили радіорубку, вивели на центральну площу гучномовець і час від часу повідомляють інформацію важливу для життя громади: про погоду, тощо. 

Активні жителі, працівники культури та бібліотеарі спільно із владою постійно ініціюють культурні розваги для дорослих та малечі. Для того щоб навчити дітей місцевих традицій святкування Новорічно-різдвяних свят сільська рада оголосила конкурс на кращу новорічну іграшку серед вихованців дитячих садочків та школярів. Автори п’яти кращих робіт отримають подарунки, а всіма виготовленими іграшками прикрасять головну ялинку у центральній садибі – Мрині.

Для тих, хто мріє стати письменником або поетом, працює літературний клуб. Під час засідань якого автори можуть презентувати власні твори та почути думки слухачів. Обговорюють тут і сучасні літературні новинки. До речі найкращі, літературні твори жителів громади виходять друком.
Для малечі у громаді працює танцювальний клас, у якому вчаться хореографії майже сто дітей.

Щодо матеріального аспекту сфери культури, то він теж не залишається поза увагою місцевої влади. Зокрема, у 2017 році виготовлено проект «Реконструкція сільського будинку культури по вул.Центральна, 19 в с. Мрин» (854 тис.грн.) та відремонтовано дах, який до цього нещадно протікав. Для будинку культури у Хотіївці закупили музичну апаратуру на суму 30 тис грн., а для акторів сільського будинку культури у селі Плоске закуплено сценічні костюми на суму 56 тис. гривень.

А для комфортного відпочинку жителів були облаштовані місця відпочинку у кожному селі громади.

Місцеві жителі кажуть, що їм не вистачає кафе та кав’ярень, бо на Новий рік вже заброньовані всі місця у єдиній ресторації. А ще вони мріють про сучасний спортзал із якісними тренажерами та залою для релаксу. Але якщо за справу візьмуться активісти та бібліотекарі, то наступного року всі ці мрії та задуми, сподіваємося, стануть реальністю.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини