Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:03:38

"Було дуже багато зради..."

25.11.2017   11:35Агенцiя

Саме така теза пролунала з вуст автора нового роману «Троща», лауреата Шевченківської премії України 2011 року Василя Шкляра у приміщенні Обласного молодіжного центру 24 листопада, під час презентації його книги широкому загалу.

Такими словами характеризувався повоєнний період боротьби УПА з більшовицькими загарбниками. Подібна оцінка часу актуальна і перегукується із сучасним періодом.

Тоді підпільна боротьба УПА йшла практично з криївок. Назву «Троща» можна сприймати як позначення періоду  руїни. Так само на Тернопіллі називають очерет на річці Стрипа. Про ту місцевість у далекому 1947 році йде оповідь у романі. Прототип героя роману – нині живий  95-літній сотенний УПА Кривоніс.

Ініціаторами презентації виступили ГО «Об’єднання добровольців» та безкоштовні курси української мови в місті Чернігові.

Автору допомагав спілкуватися з аудиторією його побратим Роман – доброволець з Рівного, який зазначив, що «Троща» – також знаковий роман про кохання, історія і драма людських душ.

Присутня у залі мати загиблого в АТО подякувала Василю Шкляру за написаний твір. Як тоді, так і зараз Україна бореться з російським агресором. Гинуть наші сини.

Через «Трощу» повертається з небуття слава УПА.

Представники ГО «Об’єднання добровольців» висловили подяку голові обласної ради Ігорю Вдовенку, голові ОДА Валерію Кулічу за постійну домомогу та підтримку добровольчого руху Чернігівщини, привітали свою колегу з Днем народження, подякували автору і вручили йому подарунок – картину з краєвидом Чернігова майстерні Бориса Дєдова.

Завершилась презентація авторською сесією.

Друга зустріч відбулась того ж дня у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.