Історія сучасної України з перших уст. ВІДЕО
Обласний військово-історичний музей започатковує серію музейних зустрічей із захисниками України. Напередодні свята Покрови – зустріч, присвячена 13-му батальйону територіальної оборони, що одним із перших вирушив до зони АТО обороняти українські землі від російського окупанта.

Історія сучасної України з перших уст, а не зі сторінок книги. У військово-історичному музеї відбулася зустріч, присвячена захисникам України. Перші з перших, хто рушив на Схід – 13-й батальйон територіальної оборони. 9-го травня 14-го року батальйон отримав боєприпаси, зброю, паливо, і бійці відправились на Луганщину. За три дні вже були виставлені перші опорні пункти та блокпости. Наприкінці травня були вибори Президента, бійці охороняли виборчі дільниці. Що далі буде така війна, ніхто і не уявляв, каже підполковник Ігор Бизган, який до квітня 2015-го був заступником командира 13-го батальйону з озброєння.
Ігор Бизган, голова обласної організації «Товариства сприяння обороні України»: «Хлопці в липні місяці отримали перші вогневі враження противника зі сторони Російської Федерації. Були втрати і по людях, і по техніці. Перший загиблий був 12-го червня 14-го року. Це Олексій Коновалов, капітан. Ніхто з нас до такої війни не був готовий. Незалежно від того, в Афгані чи в Іраку до цього був. Вони всі кажуть, такої війни з таким противником, ніхто не думав, що ми будемо стикатися».
Перших серйозних втрат батальйон зазнав 18 серпня 14-го року під час визволення Станиці Луганської. Тоді було поранено 17 чоловік, двоє бійців загинуло. За час першої поїздки в зону АТО батальйон втратив дев’ятьох бійців. Ще більше загинуло під час другої ротації. Це була оборона Вуглегірська, «Дебальцевський котел». Зараз це тимчасово окуповані території, а Станиця Луганська – контрольний пункт пропуску на лінії розмежування.
Ігор Бизган, голова обласної організації «Товариства сприяння обороні України»: «Саме ми визволили Станицю Луганську. Протягом шести годин був обстріл. Хлопці відстрілювалися і упор робився на евакуацію людей. Тому що дуже щільний був артилерійський вогонь. І просто зі стрілецької зброї опір чинити було важко. Тому ми вимушені були залишити частину техніки, але врятували, евакуювали людей. І те, що під час такого бою у нас було тільки два загиблих, це можна сказати, заслуга нашого командира батальйону. Через 40 хвилин після початку обстрілу він туди прибув і особисто керував цим боєм».
Наступна музейна зустріч із захисниками відбудеться за два тижні. Зараз організатор ведуть перемовини з бійцями 41-го батальйону.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.