Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 03:02:07

Літописець селянського життя

19.09.2017   15:45Агенцiя

19 вересня святкує 80-річний ювілей відомий письменник і громадський діяч, засновник і незмінний редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач.

Михась Ткач народився 19 вересня 1937 року в селі Ленінів­ка (до 1924 р. – Сахнівка) Менського району на Чернігівщині. Батько не повернувся з війни, тож мати сама піднімала на ноги трьох синів. Всього довелося зазнати в дитячі роки: голод, злидні, нестача одягу і взуття.

Після закінчення семирічки М. Ткач деякий час працював у колгоспі обліков­цем рільничої бригади, служив в армії. Демобілізувавшись, закінчив вечірню середню школу, Ніжинський технікум механізації й у 1964 році приїхав до Чернігова. Спочатку поглиблював свої знання в жанрі живопису самотужки, а згодом вступив до Московського університету мистецтв на факультет малюнка і живопису (заочно). Працював художником в історичному музеї імені Василя Тарновського, будівельному тресті, після закінчення навчання – в будівельному технікумі  майстром, виконробом, інженером-проектувальником. Створював проекти індивідуальних будинків. Видав технічну книгу «Ремонт і спорудження будинків на замовлення населення». Тоді ж з’явилися перші образки, новели. Дебютував у журналі «Вітчизна» у 1973 році оповіданням «Неспокій».

Перша книга прози «Сонячний полудень» побачила світ у видавництві «Молодь» у 1979 році.

На початку 90-х років ХХ століття М. Ткач був активним учасником заходів, спрямованих на утвердження нашої незалежності. Ініціював об'єднання місцевих літераторів і за підтримки колег створив незалежну громадську організацію – літературну спілку «Чернігів» та заснував журнал «Літературний Чернігів», який редагує до сьогоднішнього дня.

У ці роки вийшли друком його повісті та оповідання ­«Святковий ранок», «Дике поле», «Гірка ягода калини», «Веселий Штанько», «Відлуння душі», «Багряні громи», «Осінні акорди», «На зламі століть», «Анюта», «Зимові сюрпризи», «Ласий ведмідь», «Спадок».

Член Національних спілок письменників та журналістів України. Заслужений працівник культури України. Лауреат Міжнародної премії імені Григорія Сковороди, імені Миколи Гоголя, обласної літературної премії імені Михайла Коцюбинського.


http://kotsubinsky.org/news/litopisec_seljanskogo_zhittja/2017-09-19-1027

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.