Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 02:47:47

Новгород-Сіверська та Мезінськая археологічна експедиції продовжують дослідження Новгород-Сіверської землі

24.07.2017   12:41Агенцiя

В рамках виконання «Цільової програми археологічних ДОСЛІДЖЕНЬ в Чернігівській області на 2013 - 2018 рр.» Новгород-Сіверська та Мезінськая археологічна експедиції продовжують дослідження Новгород-Сіверської землі.

Роботи цього року стали продовженням розкопок попереднього сезону. У Новгороді-Сіверському дослідження проходять в центрі сучасного міста, на території стародавнього посада (для тих, кому знаком цей чудовий і своєрідне місто можу уточнити: за торговими рядами, у водонапірної башти). З 2016 року тут вдалося виявити залишки міської забудови, що існувала безперервно протягом Х-ХVІІ ст. Серед найбільш цікавих знахідок - хрест-енколпіон (релікварій) ХV ст. Ну і ще безліч різних речей. У цьому сезоні знахідки теж радують, хоча підводити підсумки ще рано.

Мезинська експедиція продовжує вивчення городища літописних сіверян, розташованого на високому березі Десни між сс. Деснянське і Мезин. Це зовсім невелике поселення (укріплена площа - 0,3 га) в минулому було оточене потужними оборонними спорудами, а в попередньому сезоні нам вдалося відкрити тут залишки споруди, в якій трудився металург-універсал. Тисячу років тому він займався обробкою заліза і кольорових металів. Цікаво, що для виготовлення ливарної форми цей майстер використав місцевий матеріал - мел.Насколько знаю, з крейди виготовляли ювелірні форми тільки на Чернігово-Сіверщині.

Судячи з результатів дослідження біохозяйственной діяльності населення городища, ця багата земля давала їм все необхідне для життя, але потім вони кинули місце свого проживання і пішли ... Може бути в Новгород-Сіверський, який якраз в цей час ставати "справжнім" містом? ... Дослідження оборонних споруд і забудови городища ми продовжуємо і в цьому році, сподіваємося на не менш цікаві результати.

У роботах експедицій беруть участь співробітники, аспіранти та студенти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченко, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Інституту археології НАН України, Мезинського національного природного парку та Державного історико-культурного заповідника "Слово о полку Ігоревім".


Олена Черненко

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.