Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:57:56

Про реальну історію українського села часів Голодомору 1932-1933 років - на презентації книги Сергія Бутка та Сергія Горобця

21.06.2017   11:30Агенцiя

У літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського 20 червня зібралися відомі чернігівські історики, літератори та всі, кому цікава історія рідної держави, на презентацію книги «Хроніки війни більшовиків з українським народом.

Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Автори видання – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко та співробітник цього інституту Сергій Горобець.

За словами авторів книги, вона створена на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних сторінок з історії українців. На прикладах сіл Чернігівського та сусідніх з ним районів змальовується ситуація, характерна для сільської місцевості України в 1932-1933-х роках.

Історики намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. У виданні також йдеться і про те, як радянський апарат знущався над місцевим населеннями, яким було «правосуддя» комуністів, називаються окремі факти з історії Чернігівщині.

– Готуючи книгу, ми хотіли намалювати портрет виконавців жорстоких подій 1932-1933-х років. Будь-які директиви можуть розроблятися представниками верхівки злочинної влади. Проте вини мають виконуватися чиїмись руками. І, на жаль, такі люди знаходилися – злочинці, різного роду покидьки приходили до влади на місцях. Вони знущалися над своїми ж односельцями, переймаючися лише своїм добробутом. Йдеться про комуністичну селекцію, коли обирався «актив» для здійснення жорстокої політики влади. До слова, такі обранці закінчували, як правило, погано – з ними поводилися за принципом «використали – викинули». І коли вони ставала непотрібними – розстрілювали чи знищували іншим шляхом, – розказав Сергій Бутко.

Автори книги акцентували, що при її написанні використовувалися матеріали з фондів Державного архіву області. Особливо цікавими для дослідження виявилися секретні зведення, які чекісти писали партійному керівництву про проведену роботу – з датами, прізвищами й іншими подробицями, а також спогади людей про минулі часи.

Видання «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» номіноване на обласну премію імені Михайла Коцюбинського.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.