Про реальну історію українського села часів Голодомору 1932-1933 років - на презентації книги Сергія Бутка та Сергія Горобця
У літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського 20 червня зібралися відомі чернігівські історики, літератори та всі, кому цікава історія рідної держави, на презентацію книги «Хроніки війни більшовиків з українським народом.

Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Автори видання – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко та співробітник цього інституту Сергій Горобець.
За словами авторів книги, вона створена на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних сторінок з історії українців. На прикладах сіл Чернігівського та сусідніх з ним районів змальовується ситуація, характерна для сільської місцевості України в 1932-1933-х роках.
Історики намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. У виданні також йдеться і про те, як радянський апарат знущався над місцевим населеннями, яким було «правосуддя» комуністів, називаються окремі факти з історії Чернігівщині.
– Готуючи книгу, ми хотіли намалювати портрет виконавців жорстоких подій 1932-1933-х років. Будь-які директиви можуть розроблятися представниками верхівки злочинної влади. Проте вини мають виконуватися чиїмись руками. І, на жаль, такі люди знаходилися – злочинці, різного роду покидьки приходили до влади на місцях. Вони знущалися над своїми ж односельцями, переймаючися лише своїм добробутом. Йдеться про комуністичну селекцію, коли обирався «актив» для здійснення жорстокої політики влади. До слова, такі обранці закінчували, як правило, погано – з ними поводилися за принципом «використали – викинули». І коли вони ставала непотрібними – розстрілювали чи знищували іншим шляхом, – розказав Сергій Бутко.
Автори книги акцентували, що при її написанні використовувалися матеріали з фондів Державного архіву області. Особливо цікавими для дослідження виявилися секретні зведення, які чекісти писали партійному керівництву про проведену роботу – з датами, прізвищами й іншими подробицями, а також спогади людей про минулі часи.
Видання «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» номіноване на обласну премію імені Михайла Коцюбинського.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.