Український інститут національної пам'яті відзначив успішну співпрацю з провідними історичними музейними установами Чернігова
Український інститут національної пам'яті вже не один рік плідно співпрацює з провідними історичними музейними установами Чернігова. Тому невипадково з нагоди Міжнародного дня музеїв керівництво Інститут національної пам'яті вирішило відмітити успішний розвиток наукових та науково-просвітницьких відносин із чернігівськими колегами та їхній вагомий внесок у справі збереження історико-культурної спадщини.

16 травня почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський. Він отримав подарунки: ґрунтовне видання Інституту "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди, пам'ять" та матеріали наукових читань "Козацька скарбниця. Гетьманські читання" (науковий редактор книги - перший заступник директора Інституту, доктор історичних наук Володимир Кривошея). Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив представник Інституту в Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко під час відкриття у військово-історичному музеї - відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського виставки "Море починається з вітрил", присвяченій уродженцю м. Батурин Герою Радянського Союзу капітану 1-го рангу Валентину Соколову, який був присутній на заході.
У той же день колектив Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" у Молодіжному театрі обласного центру урочисто відзначав своє міжнародне професійне свято. З цією поважною музейною установою плідна співпраця у січні цього року була закріплена формально відповідною угодою. Почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений генеральний директор заповідника Андрій Курданов, який також отримав в подарунок книги: "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди, пам'ять" та "Козацька скарбниця. Гетьманські читання". Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив також представник Інституту в Чернігівській області.
Цікаво, що керівництво Українського інституту національної пам'яті за згодою з очольниками заповідника вирішили відзначити подвижницьку просвітницьку діяльність доглядача цієї установи Юрія Ярошенка, який з власної ініціативи успішно пропагував виставку "Чернігів і чернігівці сто років тому". Молодому співробітнику вручено примірник книги "Чернігів. Історія міста", автором якої є Сергій Лепявко, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя. Другий примірник цієї першої історії Чернігова передано до бібліотеки заповідника.
Великому кораблю - велике плавання, - саме так 18 травня побажав подальшого успішного розвитку заповідника як науково-дослідної установи С. Бутко від імені керівництва Українського інституту національної пам'яті та особисто його директора В. Солдатенка на презентації ґрунтовного наукового видання про пам'ятку архітектури національного значення "Чернігівський колегіум", яку провів Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" у помешканні іншої пам'ятки Спасо-Преображенського собору.
Український інститут національної пам'яті
Останні новини Чернігівщини
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 21:52
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).