Садибу Костомарова на Чернігівщини врятовано від руйнації
Садибу видатного українського історика, мислителя, громадського діяча Миколи Костомарова в селі Дідівці Прилуцького району Чернігівської області врятовано від руйнування.

Реставраційні роботи журналісти змогли оглянути під час проведення урочистих заходів у музеї-садибі з нагоди вшанування 195-річчя від дня народження всесвітньовідомого вченого.
“У садибі Костомарова повністю відремонтовано дах, а стіни, які почали деформуватися, були стягнуті металевими конструкціями. Якби це не було зроблено до зими, вже зараз будівлю було б втрачено. Таким чином, вона була врятована від руйнації й має всі шанси набути згодом первозданного вигляду”, – запевнив куратор проекту музейного комплексу Миколи Костомарова Борис Дєдов.
За словами художника, під час реставраційних робіт фахівці намагаються відновлювати будинок Миколи Костомарова таким чином, аби не було помітно різниці між автентичними й сучасними матеріалами. Протягом двох років порятунку музею-садиби, якому вже понад 150 років, було також відновлено вікна, димарі й на 70% підлогу.
“А вже за рік можна буде говорити про відкриття музею Миколи Костомарова в Дідівцях”, – переконаний Дєдов.
У свою чергу заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко висловив сподівання, що до 200-річчя з дня народження Миколи Костомарова в його садибі буде відкрито музей, а держава та інші меценати нарешті долучаться до матеріальної підтримки реставраційних робіт.
“Найважливішу справу – збереження цієї садиби від руйнації – ми разом з моїми колегами зробили. Це була громадська акція “Микола Костомаров повертається на Чернігівщину”. Думаю, наповнити експонатами музей буде легше”, – зазначив віце-спікер.
Окрім створення повноцінного музею-садиби Миколи Костомарова в Дідівцях, планується також відновити церкву, криницю та паркову частину.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).