Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:46:06

У Чернігові пройшов літературний фестиваль "Дотиком душі". ВІДЕО

21.03.2017   10:50

Майже 60 поетів-любителів з різних областей України зібрав у Чернігові своєрідний літературний фестиваль (або «стартап», як визначили організатори жанр цього заходу) під назвою «Дотиком душі». Захід був відкритий для всіх, але організатори навіть змушені були обмежити прийом заявок – стільки виявилося бажаючих.

Свої вірші читають інженери й лікарі, архітектори й юристи, економісти й педагоги. Авторів з Києва, Львова, Харкова, Житомира, Хмельниччини, Рівненщини і, звичайно, різних міст і сіл нашої області зібрав перший всеукраїнський поетичний стартап (так визначили організатори жанр цього заходу) «Дотиком душі». Це такий собі міні-фестиваль, проведений в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка. Ідея стартапу полягає в відкритості для всіх: на одній сцені – досвідчені автори з доробком у кілька збірок і початківці.

Всі в рівних умовах, кожен мав 5-6 хвилин для виступу. Навіть самі організатори не розраховували на такий інтерес з боку літераторів-любителів: заради 5 хвилин читання вони ладні приїхати власним коштом з інших міст, інколи за кількасот кілометрів, як Наталя Бороденко з Рівненської області, поетеса й художниця.

Учасників було 57, а могло бути й у кілька разів більше: прийом заявок довелося припинити, коли стало зрозуміло, що цілого дня може не вистачити.

Учасники пояснюють свій ентузіазм тим, що у важких умовах життя інтерес до поезії й мистецтва взагалі не меншає, а навпаки зростає – це дає сили жити, розповідає ніжинець Володимир Гільчук, інженер за фахом і поет за покликанням.

Поезія для них – частина активної громадської позиції. Недарма серед учасників – матері загиблих героїв війни на Сході, волонтери, винахідники. Чимало з учасників стартапу «Дотиком душі» є науковцями з ученими ступенями, як професор Петро Кухарчук з Житомира.

Як правило, ці поети-аматори захоплюються й іншими мистецтвами: серед них багато музикантів і художників. Бібліотекар Єлена Дорофієвська є водночас тренером у професійній школі танцю.

Частиною стартапу став поетичний марафон, у ході якого автори читали по одному віршу безперервно, і пряма трансляція цих виступів одразу розміщувалася на одному з інтернет-ресурсів. Також із віршів, які прозвучали на заході, буде складений і виданий альманах.

Назва цього заходу – «Дотиком душі» – запозичена з вірша Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Адже захід проведений 19 березня – у День народження Ліни Костенко, і напередодні Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня.


Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.