Відкрився Міжрегіональний Музейний форум "Музеї у ХХІ столітті. Виклики часу. Шляхи модернізації"
15 травня в приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка відкрився Міжрегіональний Музейний форум "Музеї у ХХІ столітті. Виклики часу. Шляхи модернізації".

Форум зібрав фахівців для обміну досвідом, обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку музейної справи.
Вітаючи учасників форуму, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко зазначив, що Україна має безцінну культурну спадщину, що становить невід'ємну частину пам'яті та історії українського народу. Зберегти надбання минулого, усі витвори нашого історичного буття, аби передати їх майбутнім поколінням - це висока і благородна місія, яка покладається сьогодні на музеї та заповідники.
Знаковим є те, що 2012 рік за ініціативою Президента України Віктора Януковича проголошено Роком культури і відродження музеїв.
Віктор Тканко наголосив, що обласна державна адміністрація приділяє значну увагу підтримці та розвитку музейної галузі. Зокрема, проблеми та перспективи діяльності музейних закладів двічі виносилися на розгляд Громадської гуманітарної ради, створеної при голові облдержадміністрації.
Протягом п'яти останніх років одним з пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації було музейне будівництво, збереження і розвиток музейної мережі. Прикладом масштабних інвестиційних проектів в області є розбудова об'єктів Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця", меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут", музейно-меморіального комплексу партизанської слави "Лісоград", історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч".
Спільно з Міністерством культури України вирішується питання щодо створення філії архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній", заповідника "Садиба Лизогубів" у селищі Седнів Чернігівського району.
На виконання Указу Президента України "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії" у 2013 році планується урочисто відкрити музейно-меморіальний комплекс пам'яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами.
"Прагнення зберігати і примножувати власну культурно-духовну спадщину свідчить про високий рівень будь-якої нації, тому наше завдання на сучасному етапі - відтворити музейний простір, через який всі здобутки поколінь стануть доступними кожному громадянину нашої держави", - підкреслив заступник голови облдержадміністрації.
Користуючись нагодою, що форум проходить напередодні Міжнародного дня музеїв, Віктор Тканко привітав присутніх з професійним святом, побажав успіхів у справі збереження духовних скарбів українського народу та вручив відзнаки облдержадміністрації кращим працівникам музейної справи.
Начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації Сергій Мойсієнко ознайомив присутніх з концепцією Програми розвитку музейної справи в Чернігівській області на 2013-2017 роки, якою, зокрема, передбачається покращення матеріально-технічної бази, створення належних умов для зберігання предметів державної частини Музейного фонду України, удосконалення системи обліку музейних предметів тощо. Він також презентував обласну акцію "Відреставруй експонат".
Про механізми співпраці шкіл і музеїв йшлося у виступі начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолія Заліського. За його словами, в закладах освіти області діє 114 музеїв різних профілів. Найбільше серед них - історико-краєзнавчих та військово-історичних музеїв. 25-м - присвоєно почесне звання "Зразковий музей". Також створено 136 музейних кімнат. Завдяки музейній роботі значно зростає зацікавленість школярів історичним минулим Чернігівщини.
У рамках форуму між головним управлінням культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації та управлінням освіти і науки облдержадміністрації було підписано угоду про співпрацю.
Останні новини Чернігівщини
Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20
Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.