Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:21:38

Відбулись наукові читання "Визначні діячі Чернігівщини у подіях Української революції 1917-1921 рр."

22.02.2017   12:24Агенцiя

21 лютого у конференц-залі бібліотеки Короленка відбулись наукові читання «Визначні діячі Чернігівщини у подіях Української революції 1917-1921 рр.».

Відкрив засідання клубу «Краєзнавець» його президент, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко.

Він вручив членські квитки та привітав зі вступом до Національної спілки краєзнавців України директора бібліотеки Інну Аліференко та викладача Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидата історичних наук Олену Гринь.

У наукових читаннях взяли участь та виступили співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець, тема доповіді: «Українська революція на Чернігівщині: нові вектори дослідження», доцент кафедри всесвітньої історії Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Ірина Еткіна – «Політика Центральної Ради у сприйнятті селянства Чернігівської губернії», професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор історичних наук Сергій Леп’явко – «Коли і як над Черніговом вперше з’явився жовто-блакитний прапор», директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, кандидат історичних наук Володимир Бойко – «Коли і як у Чернігові було утворено Добровольчий полк  імені гетьмана Петра Дорошенка», доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко – «Василь Андрієвський – учасник революційних подій на Чернігівщині», директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко – «Вадим Модзалевський і реформування архівної справи за доби Української революції», доцент, завідувач кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Рахно – «Громадська діяльність Олексія Бакуринського у 1917-1919 рр.», завідувач філії «Військово-історичний музей» Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського Людмила Майборода – «Доля підполковника Армії УНР Петра Ганжі», представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко – «Євген Онацький про вождів Української революції», головний спеціаліст відділу Українського інституту національної пам’яті Наталія Слобожаніна – «Чернігівці-офіцери у складі Армії УНР».

Під час читань було наголошено, що настав час достойно увічнити пам’ять діячів та подій Української революції у назвах вулиць Чернігова та інших населених пунктів області, меморіальних дошках та обелісках.

Модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства Ірина Каганова ознайомила присутніх з книжково-інформаційною виставкою «Українські національно-визвольні змагання 1917-1921 рр. Чернігівщина. Постаті».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.