Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 12:20:57

"60 кавових зерен та 1 струна" в художньому музеї

07.02.2017   09:50Агенцiя

Цього засніженого суботнього дня в Галаганівський залі художнього музею ім.Григорія Галагана був повний аншлаг.

Переглянути благодійну виставу «60 кавових зерен та 1 струна» студентського соціального театру «EX LIBRIS» прийшли студенти Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка, старшокласники гімназії №31, відвідувачі безкоштовних курсів української мови та інші шанувальники Мельпомени.

Вистава присвячена двом велетам класичної музики- німецькому композитору і піаністу, останньому представнику «віденської класичної школи» Людвігу ван Бетховену (1770-1827) та італійському скрипалю-віртуозу, композитору, під впливом творчості якого відбувався розвиток скрипкового мистецтва наступних епох Нікколо Паганіні(1782-1840). Драматичну адаптацію біографій Бетховена та Паганіні, які ніколи не зустрічалися в реальному житті, виконала художній керівник театру, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та культурології Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Марина Каранда. Завдяки її режисурі виства вийшла короткою(1год), змістовною, насиченою подіями і персонажами. Глядачі мали змогу в художній інтерпретації ознайомитися з творчим (і не тільки) життям композиторів та їх оточенням, почути уривки з багатьох відомих музичних творів. До речі, постановка та музичне рішення спектаклю здійснене випускником історичного факультету Анатолієм Новаком.

17 акторів (а це студенти різних курсів та спеціальностей педуніверситету) з натхненням виконували ролі славетних композиторів, їх учениць, коханок, друзів, вельмож, передаючи дух епохи кінця 18-поч.19 століяття. Допомогла в цьому група художників по костюмах: Оксана Плиско,Олексій Рилошко, Анастасія Зенченко, Ірина Розсудовська, Ольга Ракута, Яна Полулях, Анастасія Нікітенко, Людмила Примак, Катерина Тверезовська. Фраки, циліндри,перуки та багато іншого змодельоване і створене ними дало можливість глядачам зануритись та відчути атмосферу часу, коли створювалась Місячна соната Бетховена, варіації «Відьми» Паганіні…

Варто відмітити вишукано-елегантну гру Павла Єременка (Бетховен) та стримано емоційну Марії Сокол (Джульєта Гвіччарді), душевну – Наталії Линок(мати Терези Брунсвік). Створити образ дивакуватого композитора вдалося Василю Остапчуку(Паганіні), а дещо комічний Катерині Тверезовській (дама з гітарою, Анжеліна Каванна).

Глядачі щиро аплодували акторам зі сподіваннями на нові вистави театру «EX LIBRIS» на сцені Ченігівського обласного художнього музею ім.Григорія Галагана в рамках мистецького проекту «Драматичний простір художнього музею».

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.