Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:10:06

Виставку із розсекреченими фотодокументами часів Голодомору відкрито в Держархіві області

26.11.2016   14:50Агенцiя

В останню суботу листопада українці згадують жертв геноциду свого народу – Голодомору 1932-1933-го років. І хоча Чернігівщина не увійшла до числа найбільш постраждалих від голоду регіонів України, проте архівні документи незаперечно свідчать, що область теж голодувала, а навесні 1933 року люди почали пухнути та вмирати від голоду.

Побачити на власні очі оригінали документів тих часів, фотографії, на яких закарбувався злочин радянської влади, та ознайомитись із спогадами свідків голодомору можна на фотодокументальній виставці «Палає пам’яті свіча». Вона відкрилася 25 листопада, у Державному архіві області та присвячена пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Документи, презентовані на виставці, тематично об’єднано у блоки – «1932 рік», «1933 рік». Вони відтворюють трагедію жителів Чернігівщини під час проведення партійним керівництвом країни в 1932-1933 роках кампанії хлібозаготівлі. Тут постанови, розпорядження, доповідні записки, листи, скарги та звернення селян, які шукали справедливості. До речі, вони вірили і сподівалися, що їхні проблеми вирішать вищі партійні органи. Селяни вважали, що всьому виною – місцеві керівники.

Третю групу документів зібрано під назвою «Свідки Голодомору згадують». Це спомини тих, хто пережили голод. У 2007 році вони розповіли про важкі часи голодомору працівникам культури, соціальної сфери та співробітникам райдержадміністрацій Чернігівської області.

Директор Державного архіву області Раїса Воробей на відкритті експозиції зачитала деякі спогади очевидців. Жодного учасника заходу вони не залишили байдужими.

Серед присутніх були і студенти-історики – майбутні дослідники. Тож співробітник Українського інституту національної памя’ті Сергій Горобець запропонував їм проводити дослідження цієї сторінки історії України, використовуючи архівні документи. Адже хоча і розсекречено досить багато матеріалів, проте є ще багато невивчених та неоприлюднених даних про цей жахливий злочин.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.