Наталія Дзюбенко-Мейс відвідала Чернігів. ВІДЕО
Про книги, які стали відкриттям і прозрінням для науковців і які можуть зіграти таку ж роль для всього освіченого суспільства, йшлося під час візиту до Чернігова письменниці й журналіста Наталії Дзюбенко-Мейс.
Вона зустрілася зі студентами й слухачами безкоштовних курсів української мови та презентувала науково-публіцистичні й художні видання.
Не було б і цієї війни, якби наш народ не зазнав трагедій за кілька попередніх поколінь – репресій і голодоморів. Така думка, зокрема, висловлена в віршах з нової збірки Наталії Дзюбенко-Мейс, яку автор презентувала в Чернігові.
Вона відома і як журналіст, і як автор поетичних збірок та історичного роману «Андрій Первозванний». Примірники роману, а також книги віршів «Та, що біжить по стерні» вона привезла до Чернігова, і учасники зустрічі мали змогу їх придбати. Також презентовані вірші, які увійдуть до нової майбутньої збірки.
А крім того, Наталія Дзюбенко невтомно продовжує оприлюднення спадщини свого чоловіка – видатного історика й публіциста Джеймса Мейса. Американець за походженням, він жив в Україні з початку 90-х років до 2004-го, коли пішов з життя. Джеймс Мейс першим зібрав документальні свідчення, які неспростовно доводять, що голодомори в Україні були штучно організовані радянською владою. Але, збираючи ці документи, дослідник вступив у конфлікт і з впливовими колами в США, адже довів також те, що голод і репресії в Україні замовчувалися й західним суспільством. Тож Мейс оселився у нас і зробив для України неоціненно багато. Частина його наукових і публіцистичних робіт оприлюднені, а от деякі досі маловідомі статті зібрані в цій збірці – «Україна і матеріалізація привидів».
Досі не видана українською мовою головна наукова праця Джеймса Мейса «Дилеми національного відродження. Національний комунізм у Радянській Україні 1918-33 років». Ця книга, базуючись на дослідженнях документів, значною мірою і відкриває події в Україні на початку існування СРСР, і робить зрозумілішим те, що відбувається у нас тепер. Тому книга дуже потрібна сучасному масовому читачеві. І от тепер нарешті ведуться переговори про її друк в українському перекладі.
І власні переконання, і тривалий життєвий та творчий союз із Джеймсом Мейсом привчили Наталію Дзюбенко щиро висловлюватися про соціальні проблеми.
Зустріч із Наталією Дзюбенко-Мейс влаштували організатори чернігівських безкоштовних курсів української мови.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.