Відбулася презентація "Книги пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області"
4 жовтня у Чернігівській ОУНБ імені В. Г. Короленка в рамках засідання клубу «Краєзнавець» відбулась презентація «Книги пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області».

Розпочався захід символічною «Піснею про Дніпро» (музика М. Фрадкіна, слова Є. Долматовського), яку чудово виконав артист-вокаліст Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Едуард Брагіда (концертмейстер – Галина Пустовіт).
Видання, що присвячене світлій пам’яті радульців, які загинули на фронтах Другої Світової війни та в локальних військових конфліктах ХХ ст., представив автор-упорядник, дослідник з Києва Олександр Асадчев. Він наголосив, що поштовхом до створення мартирологу стало розуміння, що й досі в тіні історії напівзабутими залишаються тисячі імен воїнів- земляків, які полягли в бою чи й до тепер вважаються зниклими безвісти. Додамо, що у книзі є і короткий історичний нарис про селище Радуль, що містить інформацію, якої немає в друкованих джерелах або вона знаходиться у виданнях, що маловідомі широкому загалу.
Серед перших читачів «Книги пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області» був доктор історичних наук, професор Микола Бойко. У своєму виступі він віддав належне автору-упоряднику книги за велику любов до рідного краю та відзначив, що не будучи професійним письменником чи істориком, той взяв на себе сміливість підготувати це видання.
В обговоренні книги взяли також участь науковий працівник військово-історичного відділу Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського Віктор Негода, економіст Олександр Бєльський, журналіст Іван Кужільний.
Підбиваючи підсумки засідання клубу «Краєзнавець», його президент, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко відмітив, що презентація даного видання – не тільки факт творчості автора, а й велика подія в краєзнавчому, історичному житті нашого краю та України в цілому. На Чернігівщині це перша книга пам’яті конкретного селища і вона є гідним зразком для наслідування.
Щиру зацікавленість присутніх викликала книжково-ілюстративна виставка «Ти прийшла, Перемого, слідами війни…», яку, як завжди бездоганно, представила модератор заходу, бібліотекар відділу краєзнавства бібліотеки Вікторія Солонікова.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.