Білоруси з Україною в серці
8 вересня 2016 року у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського відкрилася виставка 2Білоруси з Україною в серці”.
Це спільний проект українських та білоруських художників. Він присвячений військовим подіям на сході України та пам’яті добровольців тактичної групи “Білорусь”, котрі влітку минулого року віддали свої життя за Незалежність і цілісність нашої держави – Віталія Тіліженка та Алеся Черкашина. Колекцію малярських творів представляють Міжнародний фонд “Волошка”, одним із засновником і директором якого був Віталій Тіліженко.
Експозиція складається з-понад чотирьох десятків полотен – війна очима та переживаннями тих, хто побачив її зблизька, зокрема, й художників-добровольців із Білорусі, членів Білоруської спілки художників: Генадзя Драздова, Алеся Суша, Алеся Циркунова, Алеся Пушкіна та Андруся Такіндана. До білоруських колег в цьому проекті приєднався український художник із Донецька Тарас Носар.
Художні образи більш виражено відчуваються поруч з артефактами – пробита осколком каска, військова амуніція та фрагменти озброєння, бандура та гільзи, прикрашені дитячими малюнками.
Виставка експонувалася в посольстві України в Республіці Білорусь, згодом – у Києві, на Херсонщині, Кропивницькому.
У відкритті взяли участь і виступили директор благодійної організації Міжнародний фонд “Волошка” Анжела Душаєва, Тарас Носар, боєць тактичної групи “Білорусь”, голова Чернігівської організації білорусів “Сябри” Галина Ворожбит, громадськість Чернігова.
Анжела Душаєва розповіла про сам проект та організацію виставки в Білорусі, де експозиція протрималася пів години.
“Полотна, що демонструються тут – це не просто частина мого життя, це кров, біль і страждання – зазначив Тарас Носар. Метою виїзду художників на передову була ідея вшанування загиблих бійців з групи “Білорусь”. Митець переповів присутнім про враження від побаченого на війні. Свої емоції і почуття художник передав у полотнах із циклу “Українсько-російська війна 2014 – ? р.”
Своїми враженнями поділилася Галина Ворожбит. Вона висловила слова подяки організаторам виставки, які бережуть пам'ять білорусів, що віддали своє життя за Незалежність України.
Виставка буде працювати до кінця вересня 2016 р. Її можна відвідати із середи по неділю (9-00 – 16-30).
Вхід вільний.
Максим Блакитний, вчений секретар
Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.