Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:03:59

Білоруси з Україною в серці

09.09.2016   14:14Агенцiя

8 вересня 2016 року у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського відкрилася виставка 2Білоруси з Україною в серці”.

Це спільний проект українських та білоруських художників. Він присвячений військовим подіям на сході України та пам’яті добровольців тактичної групи “Білорусь”, котрі влітку минулого року віддали свої життя за Незалежність і цілісність нашої держави – Віталія Тіліженка та Алеся Черкашина. Колекцію малярських творів представляють Міжнародний фонд “Волошка”, одним із засновником і директором якого був Віталій Тіліженко.

Експозиція складається з-понад чотирьох десятків полотен – війна очима та переживаннями тих, хто побачив її зблизька, зокрема, й художників-добровольців із Білорусі, членів Білоруської спілки художників: Генадзя Драздова, Алеся Суша, Алеся Циркунова, Алеся Пушкіна та Андруся Такіндана. До білоруських колег в цьому проекті приєднався український художник із Донецька Тарас Носар.

Художні образи більш виражено відчуваються поруч з артефактами – пробита осколком каска, військова амуніція та фрагменти озброєння, бандура та гільзи, прикрашені дитячими малюнками.
Виставка експонувалася в посольстві України в Республіці Білорусь, згодом – у Києві, на Херсонщині, Кропивницькому.
У відкритті взяли участь і виступили директор благодійної організації Міжнародний фонд “Волошка” Анжела Душаєва, Тарас Носар, боєць тактичної групи “Білорусь”, голова Чернігівської організації білорусів “Сябри” Галина Ворожбит, громадськість Чернігова.

Анжела Душаєва розповіла про сам проект та організацію виставки в Білорусі, де експозиція протрималася пів години.
“Полотна, що демонструються тут – це не просто частина мого життя, це кров, біль і страждання – зазначив Тарас Носар. Метою виїзду художників на передову була ідея вшанування загиблих бійців з групи “Білорусь”. Митець переповів присутнім про враження від побаченого на війні. Свої емоції і почуття художник передав у полотнах із циклу “Українсько-російська війна 2014 – ? р.”

Своїми враженнями поділилася Галина Ворожбит. Вона висловила слова подяки організаторам виставки, які бережуть пам'ять білорусів, що віддали своє життя за Незалежність України.

Виставка буде працювати до кінця вересня 2016 р. Її можна відвідати із середи по неділю (9-00 – 16-30).
Вхід вільний.

Максим Блакитний, вчений секретар
Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.