Вийшов новий випуск Всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис"
У цьому номері − розповідь про князів Несвізьких, Збаразьких та Вишневецьких. На історично-науковому підгрунті автор висуває гіпотезу щодо ймовірності цих князів до роду й нащадків чернігівських Ольговичів.

Розповідає видання про бароковий синтез графіки і слова, які випливають із Чернігівського видання «Молитвослов триакафістний» (видання 1697 року).
У розділі «ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ» йдеться про питання щодо локалізації будівель військової та цивільної адміністрації в Чернігівській фортеці у кінці XVII — XVIII ст.
Також у випуску: Чернігів у творчій спадщині Євгенії Спаської; Дзвін «Голуб» та перебування експонатів Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського в евакуації в м.Оренбург; з нових документів до історії Сіверщини (друга половина ХVІІ-ХVІІІ ст.); Листи гетьмана Івана Мазепи, написані у 1708 р. до великого коронного гетьмана Речі Посполитої Адама Сенявського (переклад-реконструкція Пилипенка В.); Реляція про бій під Полтавою з деякими роздумами щодо двох попередніх кампаній − мемуари генерала А. Л. Левенгаупта як джерело осмислення подій походу Карла XII в Україну; національно-державна ідея в добу Української революції («Хмельниччина в розцвіті»: 1648—1650 роки) у баченні Михайла Грушевського; училищна реформа в Чернігівському та Новгород-Сіверському намісництвах 1788—1796 рр., а також багато інших історичних публікацій.
Наказом МОН України № 1328 від 21.12. 2015 журнал «Сіверянський літопис» включено до Переліку наукових фахових видань України, публiкацiї яких зараховуються до результатів дисертацiйних робiт з iсторiї.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).