Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 07:21:08

Вийшов новий випуск Всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис"

05.07.2016   09:06Агенцiя

У цьому номері − розповідь про князів Несвізьких, Збаразьких та Вишневецьких. На історично-науковому підгрунті автор висуває гіпотезу щодо ймовірності цих князів до роду й нащадків чернігівських Ольговичів.

Розповідає видання про бароковий синтез графіки і слова, які випливають із Чернігівського видання «Молитвослов триакафістний» (видання 1697 року).

У розділі «ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ» йдеться про питання щодо локалізації будівель військової та цивільної адміністрації в Чернігівській фортеці у кінці XVII — XVIII ст.

Також у випуску:  Чернігів у творчій спадщині Євгенії Спаської;  Дзвін «Голуб» та перебування експонатів Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського в евакуації в м.Оренбург; з нових документів до історії Сіверщини (друга половина ХVІІ-ХVІІІ ст.); Листи гетьмана Івана Мазепи, написані у 1708 р. до великого коронного гетьмана Речі Посполитої Адама Сенявського (переклад-реконструкція Пилипенка В.); Реляція про бій під Полтавою з деякими роздумами щодо двох попередніх кампаній − мемуари генерала А. Л. Левенгаупта як джерело осмислення подій походу Карла XII в Україну; національно-державна ідея в добу Української революції («Хмельниччина в розцвіті»: 1648—1650 роки) у баченні Михайла Грушевського; училищна реформа в Чернігівському та Новгород-Сіверському намісництвах 1788—1796 рр., а також багато інших історичних публікацій.

Наказом МОН України № 1328 від 21.12. 2015 журнал «Сіверянський літопис» включено до Переліку наукових фахових видань України, публiкацiї яких зараховуються до результатів дисертацiйних робiт з iсторiї.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.