Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 07:42:21

Молодому поколінню — про трагедію століття

23.04.2016   09:03Агенцiя

Державний архів Чернігівської області разом із фондами центральних державних архівних установ, державних архівів Чернігівської, Житомирської та Кіровоградської областей відкрили 22 квітня, фотодокументальну виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах».

Виставка презентує майже 40 документів та 36 світлин на 12 стендах. Здебільшого, це документи управлінського характеру. Ними планувалось організувати ліквідацію наслідків аварії та заспокоїти населення, часто приховуючи правду. До експозиції увійшли постанови бюро обкому КПУ, розпорядження виконкому облради, різноманітні інформації, які використовувалися комітетами компартії України в роботі з населенням. Довгий час ці документи не розголошувались, адже мали гриф «таємно».

Цікавими є й інші документальні джерела – статті друкованих видань, найзмістовніше з яких – обласна газета «Деснянська правда». Тоді, у спекотні весняно-літні дні, кореспонденти були на передовій. Вони спілкувалися з населенням, з медиками і навіть з тими, хто просто годував ліквідаторів, організувавши мобільні польові кухні.

Першими відвідали виставку студенти Чернігівського кооперативного технікуму.

– Сьогодні формується молоде покоління, яке народилося вже після трагедії і знає про неї тільки з уроків історії. Імовірно, їм ближчі ті проблеми та виклики, перед якими Україна постала зараз. Але події 30-річної давнини необхідно пам’ятати. Адже це дає розуміння того, що тільки згуртувавшись навколо спільної біди, можливо її подолати, — наголосила директор держархіву Чернігівської області Раїса Воробей.

Усі охочі зануритись в історію катастрофи можуть відвідати виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах» у приміщенні Державного архіву Чернігівської області до 9 травня.

Нагадаємо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух на Чорнобильській атомній електростанції забрав життя сотень тисяч людей і зараз завдає шкоди здоров'ю мільйонів. У результаті аварії з сільськогосподарського користування було вилучено близько 5 мільйонів гектар землі, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. На жаль, наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.